Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsus leiaks avalikust sektorist kärpekohti, aga ta ei otsigi neid, sest tegu on võimulolijate toiduahelaga

-
30.08.2024
Superministeerium – selles hoones liigub raha endiselt vabalt, eriti kliimaministeeriumis.
© UU

Valitsus ajab oma mõlemad käed sellise tavalise inimese tasku, kelle elus sõltub palju poehindadest, palgast ja vajadusel toetustest, kuid jätab puutumata need, kes moodustavad osa võimu vundamendist.

Nii toob üks Uutele Uudistele kirjutanud inimene näiteid.

“Valitsus ei leia kärpekohti. Ei oska riigisektorit koomale tõmmata. Samal ajal on Eestis ametnikel 2 nädalat pikem puhkus, kui erasektori töötajatel.

Põhipuhkus on riigisektoris 35 päeva. Erasektori töötajad ilmselgelt nii väsitavat tööd ei tee ega nende tervis ei vaja taastumist ning neil on puhkus 28 päeva.

Avalikus sektoris on lisaks pikemale puhkusele(!!) ka tervisepäevad. Miinimum 3 päeva aastas, kuid tihti 5. See annab teise nädala puhkust juurde.

Kui võtta sajad või tuhanded ministeeriumite, sihtasutuste jne töötajad, siis kui palju saaksime kokku hoida, kui avalik sektor ei puhkaks pea 2 korda rohkem kui tavatöötaja?

Miks on teatud avaliku sekotori töötajal õigus haigushüvitisele juba teisest päevast? Riik pole seda aastaid pidanud vajalikuks riigi tasandil pakkuda, ent valitud seltskonnale justkui pakuvad.

Lisanduvad uued hanked avaliku sektori töötajate tööandjapoolsele tervisekindlustusele. Selle asemel, et panustada Tervisekassase raha, et kogu Eesti Vabariigi kodanikud saaksid sellest kasu.

Maksu- ja Tolliamet – 35 + 5 päeva tasustatud puhkust ja1127 töötajat.

Statistikaamet – 35 + 3 päeva + haiguspäevade hüvitamine alates teisest tööpäeavast – 393 töötajat.

Siseministeerium – 35 päeva puhkust + lisapuhkepäevad.

Sotsiaalkindlustusamet – 35 + 3 päeva  + Haigushüvitis alates teisest haiguspäevast.

Nagu näha, on avalikus sektoris loodud töötajatele palju soodustusi, mida võiks vähemalt kriisi ajal kokkuhoiu mõttes kärpida.

Uued Uudised