Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Valitsus pakub valdadele tuuleparkide omaksvõtmise eest altkäemaksu

-
20.02.2026
Eestis õitseb riiklikul tasemel korruptsioon ja moraalilagedus.
© Scanpix

Reformierakond ja peaminister Kristen Michal on minemas uuele korruptsiooniringile ehk nad lähevad omavalitsustele kosja nende endi (maksumaksja) rahaga.

Postimees kirjutab “Michal: omavalitsused, kuhu tulevad tuulepargid, saavad miljonipreemia” ehk “Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil tutvustas peaminister uut preemiat, mida makstakse omavalitsustele, kes lasevad enda vallas tuuleparke ehitada. Peaminister Kristen Michal rääkis neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et kliimaministeerium on panemas kokku uut preemiameedet tuuleparkide rajamise soodustamiseks.”

Kõigepealt: riigil olevat raha vähe ja selleks peab maksukoormust aina tõstma – ja samas on valitsusel küllaga raha omavalitsussüsteemi ülesostmiseks. Maksumaksja rahaga ostetakse ära nende esindusorganisatsioonide “lojaalsus”.

“Selline asi ei saa küll õige olla, et keskvalitsus sisuliselt ostab omavalitsusi üles, öeldes et kui te reedate kohalike inimeste huvid tuuleärimeeste huvide kasuks, siis maksab keskvalitsus teile miljoni. Kuhu me oleme Eestis jõudnud?!” kirjutab sotsiaalmeedias Riigikogu saadik Varro Vooglaid.

Seejuures on kogu Euroopast teada, et juhuenergeetika kõrbeb ning maailm loobub ka kliimahüsteeriast – ja Eestis jätkatakse korruptiivsete tuuleenergia-plaanidega? Kas tahetakse kliimarahad ruttu oma huvides ära kasutada, enne kui tuleb rohekrahh? Tuulikute vrakid aga jäävad kunagi omavalitsuste kaela koos sandistatud tervisega vallarahvaga.

Uued Uudised