EKRE-ga seonduvad rünnakud lähtuvad alati patoloogilistelt rahvuskonservatiivsuse vastastelt, mistõttu pole ime, kui need on algusest lõpuni valed.
Kriminaaluurimise andmetel ei toimunud mullu novembris väidetavat rünnakut Stroomi rannas, kus sotsiaalmeedia postituse andmetel loobiti kividega koeraga jalutanud välismaalasest naist. Nüüd on aga käivitunud kriminaalmenetlus võimalike valeütluste andmise kohta.
Eesti Ekspressile teadaolevalt oli enda väidetavat ründamist kirjeldanud naine ettevõtja ja Kõue mõisa omanik Mary Jordan (49), kelle abikaasa on Reformierakonna poliitik ja riigikogu saadik Eerik-Niiles Kross, kirjutab ERR.
Kross sai mullu suvel tuntuks paskvilliga “Eerik-Niiles Kross avab EKRE tšakrad” ja ta on ajakirjanduses rahvuskonservatiive pidevalt rünnanud. Pole siis ime, et ka tema abikaasa Mary Jordan sama kurssi peab.
Mary Jordani taustast räägib ilmekalt Delfi lugu aastast 2013: “Mary Jordan: inimõiguslane, kunstnik, mõisaproua.” Mõiste “inimõiguslane” on juba omandanud täiesti teistsuguse tähenduse, kui see algselt oli – tavaliselt on tegu vasakliberaalse ideoloogiatöötajaga.
See rünnak EKRE pihta tuli seega Krosside perest ja ikka koos valedega. Mary Jordan aga on juba teine välismaalane punaprofessor Hartlebi järel, kes sekkub valede ja provokatsioonidega Eesti sisepoliitikasse.
Uute Uudiste andmetel on Eerik-Niiles Kross ja Indrek Tarand head sõbrad – koos elati Harju 1 kirjanike majas. Ilmselt on provokatsioonide ellukutsumine meeste ühisprojekt – seega Stroomi rannas oli tunda ka Tarandi külma hingust.