Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

5. klassi õpilased peavad lugema raamatut, kus poiss unistab seksist “uss noku otsas”

25.01.2021
Kalapüük

EKRE fraktsiooni liige Kai Rimmel saatis haridus- ja teaduminister Jaak Aabile kirja koolide erinevate vanuserühmade kummaliste lugemissoovituste kohta.

Tuginedes lastevanematelt laekunud informatsioonile koolide erinevate vanuserühmade lugemissoovituste kohta, soovin vastuseid järgmistele küsimustele: kas ministeerium koostab koolide erinevatele manuserühmadele lugemissoovitused?; millest lähtub ministeerium kohustusliku lugemismaterjali valikul?; millised on kriteeriumid, millele kohustuslik lugemismaterjal peab vastama?; milline ministeeriumi eesmärk on mingi konkreetse raamatu soovitamisel?

Konkreetselt palub ta ministri hinnangut lisas toodud kooli kohustusliku kirjanduse raamatu „Berti piinad“ kohta, seades kahtluse alla selle sobivuse ja vajalikkuse 5. klassi õpilastele.

„Milliseid olulisi teadmisi peaks see raamat selles eas lastele andma?“ küsib Rimmel.

Väljavõte raamatust: „Mõelda, kui saaks panna ussi noku otsa, kui kellegagi seksid. Tüdrukul läheks ju süda pahaks. „Või mõtle, kui paneks kondoomi õngekonkus otsa. Milline kalal siis õnge otsa hakkaks? Seksinäljas säga või täkku täis tursk?“