5. klassi õpilased peavad lugema raamatut, kus poiss unistab seksist “uss noku otsas”

Eesti, Varia,
Kalapüük

EKRE fraktsiooni liige Kai Rimmel saatis haridus- ja teaduminister Jaak Aabile kirja koolide erinevate vanuserühmade kummaliste lugemissoovituste kohta.

Tuginedes lastevanematelt laekunud informatsioonile koolide erinevate vanuserühmade lugemissoovituste kohta, soovin vastuseid järgmistele küsimustele: kas ministeerium koostab koolide erinevatele manuserühmadele lugemissoovitused?; millest lähtub ministeerium kohustusliku lugemismaterjali valikul?; millised on kriteeriumid, millele kohustuslik lugemismaterjal peab vastama?; milline ministeeriumi eesmärk on mingi konkreetse raamatu soovitamisel?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Konkreetselt palub ta ministri hinnangut lisas toodud kooli kohustusliku kirjanduse raamatu „Berti piinad“ kohta, seades kahtluse alla selle sobivuse ja vajalikkuse 5. klassi õpilastele.

„Milliseid olulisi teadmisi peaks see raamat selles eas lastele andma?“ küsib Rimmel.

Väljavõte raamatust: „Mõelda, kui saaks panna ussi noku otsa, kui kellegagi seksid. Tüdrukul läheks ju süda pahaks. „Või mõtle, kui paneks kondoomi õngekonkus otsa. Milline kalal siis õnge otsa hakkaks? Seksinäljas säga või täkku täis tursk?“

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused