Ameerikalik missivõistlus naiseiluta – nagu vormelisõit ilma kiirusteta?

Varia,
©Scanpix
Kuna naiseilu pole enam tähtis, võivad edaspidi missivõistlusele minna ka habemega naised nagu näiteks drag queen Conchita Wurst/ foto on illustreeriv

97 aastat toimunud missivõistlus Miss Ameerika tõmbas sellest aastast MeToo liikumise survel kriipsu peale bikiinivoorule, muutudes iludusvõistlusest lihtsalt võistluseks, mis tähendab senise kontseptsiooni prügikasti saatmist.

“Me ei hinda oma võistlejaid enam välimuse põhjal ja seega jääb ära ka bikiinivoor,” kommenteeris Gretchen Carlson telesaates “Good Morning America”, vahendab ERR väljaannet Huffington Post.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Carlsoni sõnul huvitab kohtunikke nüüdsest see, mida missikandidaadid räägivad, mitte see, millised nad välja näevad. “Me oleme huvitatud, mis teeb sinust sinu. Rääkige meile oma eesmärkidest ja saavutustest elus,” ütles Carlson, kes usub, et muudatused toovad kaasa uute võistlejate lisandumise.

Uuenenud formaat toob uue vooruna interaktiivse vestlussessiooni kohtunikega. Võistlejad võivad sel ajal kanda seljas seda, mis neile sobilik või mugav tundub. Uues missivõistluse juhtkonnas on võimupositsioonidel ainult naised, nende hulgas endised Miss Ameerika võitjad.

Kuigi kogu uudis on vaid muudatustekeskne, on tõsiasi see, et missivõistlust iludusvõistlusena enam pole, naiseilu, mida varem hinnati, kaob kontseptsioonist ning tegu saab olema vaid jutusaatega, milles selgitatakse välja vaimukam vestleja. Ilma igasuguse irooniata võib väita, et ka sugu pole uues formaadis enam tähtis, rõhk on isiksusel ja ilmselt jõuavad ajapikku võistlusele ka transseksuaalid, sooneutraalsed ja viimaks ka mehedki. Ilmselt ei ole suurt tähtsust enam ka vanusel.

Feministid ei saa ilmselt aru, et naiseilu oligi see, mis tegi võistlusest ürituse Miss Ameerika, mida jälgisid arvukad mehed. Meeste huvi võib ilmselt nüüd täiesti maha tõmmata, sest enamiku nende jaoks saab võistlusest sõbrannade lobisemine köögis, kust iludused kaovad – kuna ilu enam ei loe, siis ilmselt pole mõtet sealt ka silmarõõmu otsida. Aga ilmselt ongi ilu aeg maailmas otsas saamas, poliitkorrektsusest piisab.

Üks kommentaator märgibki, et muudatused sarnanevad olukorraga, kus vormel F-1 võistlusel teatatakse, et uuest hooajast rajal enam kiirus ei loe, osaleda võivad kõik autod ja tähtis on hoopis see, et auto võimalikult vähe õhku saastaks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused