Edward Klein: Clinton isiklikult andis käsu käivitada nn Trumpi vene toimikuafäär

Varia,
hillary-vs-alt-right

New York Times Magazine’i endine peatoimetaja ja mitme bestselleri autor Edward Klein kirjutab, et Hillary Clinton andis isiklikult oma kampaaniajuhile John Podestale korralduse käivitada vastuoluline Donald Trumpi Venemaa toimiku projekt.

Seda kinnitab Clintoni kampaania strateeg, kes töötas Hillaryga nii tema 2008. kui ka 2016. aasta presidendivalimiste ajal.  Strateegi sõnul kiitis Hillary heaks Podesta otsuse maksta toimiku eest kampaaniarahadega läbi Marc Eliase õigusbüroo. Elias esindas juristina nii Clintoni kampaaniat kui ka Demokraatide Rahvuskomiteed (DNC).

„Toimik jõudis Clintoni kampaaniameeskonnani Fusin GPS kaudu [firma, mille oli omakorda palganud Marc Elias] 2016. aasta suvel. Hillary tutvus toimikuga ja oli selle kõlvatu sisuga väga rahul,“ jätkas strateeg. Tema sõnul kiitles Hillary Clinton toimikuga üsna avalikult, seega oli mõnigi kampaaniameeskonna liige toimiku olemasolust teadlik. Hillary olevat nimetanud seda oma „salarelvaks“, mis „hävitab Trumpi“.

Hillary Clintoni teadmisel ja heakskiidul lekitasid tema kampaania juhtivad isikud, nende seas kampaaniamänedžer Robby Mook, kommunikatsioonijuht Jennifer Palmieri ja pressisekretär Brian Fallon, toimiku sõbralikult meelestatud ajakirjanikele ja kongressiliikmetele.

„Nad lekitasid loo sellest, kuidas Trump olla väidetavalt sõlminud venelastega salajase kokkuleppe, mille kohaselt ei sekkuks ta valituks osutumise puhul Venemaa tegevusse Ida-Ukrainas ja sellest, kuidas Trump olevat lubanud Putinile lõpetada naftasanktsioonid,“ selgitas strateeg.

Nii Mook, Palmieri, Fallon kui ka Hillary teadsid, et toimiku oli pannud kokku endine Briti spioon Christopher Steele oma Moskva kontaktide abiga, kelleks olid peamiselt Kremli heaks töötavad salateenistuse agendid. Hillary abilised olid teadlikud ka sellest, et toimikus leiduvad süüdistused Trumpi seksuaalsete kõlvatuste ja Venemaaga kokkumängu kohta ei ole leidnud kinnitust ja et toimik on suure tõenäosusega osake Vene laimukampaaniast.

Toimik oli nii algeline – ja süüdistusi ei olnud võimalik tõestada, sest need olid valed –, et peavoolumeedia ei toonud kõiki väiteid trükis avalikkuse ette enne, kui alles pärast valimisi.

Ent lekitamised mängisid valimiskampaania ajal olulist rolli, kuna aitasid tekitada loo Trumpi ja Venemaa kokkumängust. Lisaks kasutas toimikut ka FBI, seda selleks, et saada luba Trumpi kampaaniameeskonna jälgimiseks. Seega oli Trumpi valetoimikuga hävitamise aktsioon enne valimisi täies hoos.

Ka pärast Trumpi võitu jätkus tema diskrediteerimise kampaania. 2017. aasta jaanuaris avalikustas uudisteportaal BuzzFeed kogu toimiku sisu ja peavoolumeedia tormas nilbeid lugusid üles korjama ning avaldama.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Foto: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused