Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE juhatus arvas erakonnast välja Indrek Särje

29.05.2019
Indrek Särg

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhatus otsustas erakonnast välja arvata Tartu ringkonna juhi Indrek Särje ning kuulutati õigustühiseks Tartu ringkonna viimane üldkoosolek.

EKRE esimees Mart Helme ütles, et see oli raske, kuid põhjalikult läbi kaalutud otsus, mille eesmärk on lõpetada pikemajaline juhtimiskriis Tartu ringkonnas.

„Juhatus heitis senisele Tartu ringkonna esimehele ette erakonna põhikirja korduvat ja jämedat rikkumist. Särje tegevuse tulemusel on Tartu ringkonna juhtimine olnud halvatud juba mõnda aega ning probleem ei ole juhatuse jaoks uus,“ ütles Helme. „Ringkonna üldkoosoleku korraldamisel rikuti jämedalt erakonna põhikirja.“

Helme lisas, et üldkoosoleku tulemuste tühistamise tõttu kannatavad väga kahetsusväärselt erakonna Tartu ringkonna aktiivsed liikmed, kes jäävad erakonna juunis toimuval kongressil nüüd esindamata. „Juhatuse hinnangul on toime pandud rikkumised sedavõrd tõsised, et me ei näinud võimalust teistsuguseks lahenduseks,“ lausus Helme.

Ta pani kõikidele erakonna liikmetele südamele, et juhatus ei teinud kumbagi otsust kergekäeliselt. Samas on juhatuse ülesanne seista organisatsiooni kultuuri ja kõigi erakonna liikmete põhikirjaliste õiguste eest.

Juhatus peab vajalikuks taastada Tartu ringkonnas normaalne, erakonna põhikirjast lähtuv tegevus.

UU