Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE sõjaväelaste pöördumine: süüdistused seotusest Venemaaga vajavad tõendamist või ümberlükkamist

-
20.02.2023
Alar Laneman ja Leo Kunnas
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmetest reserv- ja erusõjaväelased kirjutasid  ühispöördumise, milles nad avaldavad nördimust valimiste-eelse võõrriigist koordineeritud infooperatsiooni tunnustega inforünnaku üle rahvuskonservatiivide suunas. Pöördumisele on alla kirjutanud 32 ohvitseri. Avaldame pöördumise täisteksti.

“Oleme reserv- ja erusõjaväelastena tõsiselt häiritud kaks nädalat enne valimisi käivitatud inforünnakust, millel on võõrriigist koordineeritud infooperatsiooni tunnused selge eesmärgiga mõjutada Riigikogu valimiste tulemusi.

Väljaanne Politico ja uudist vahendav Eesti meedia levitavad infot, nagu oleks Venemaa Wagneri eraarmee püüdnud 2019. aastal otsida kontakti Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga. Ehkki Politico edastab üht dokumenti refereerides, et Wagneri juhi Jevgeni Prigožini kaastöötajatel oli väidetavalt plaanis toetada 2019. aasta europarlamendi valimiste eel EKRE-t, kõneleb artiklis teemat kommenteerinud Balti kaitsekolledži teadur Viljar Veebel sellest lausa kindlas kõneviisis: „Koostöö algas, sest EKRE tahtis liberaalsetele erakondadele radikaalset vastanduda ja neil oli hea meel saada nii professionaalselt ette valmistatud pakett.“

Selles lauses on ühene osutus EKRE ja Wagneri grupi koostööle kui reaalsele faktile. Veebel ei esita oma väite tõestuseks ühtegi tõendit. Juhime tähelepanu, et Veebeli tööandja on Eesti kaitsejõudude koosseisu kuuluv õppeasutus, mis paneb tema väitele suure vastutuse.

Meie, allakirjutanud, oleme pühendanud oma karjääri ja elu Eesti kaitsmisele vaenulike võõrjõudude eest. Oleme andnud sõdurivande, mis kohustab jääma ustavaks demokraatlikule Eesti Vabariigile ja tema põhiseaduslikule korrale, kohustab meid kaitsma Eesti Vabariiki vaenlase vastu kogu oma mõistuse ja jõuga ning olema valmis ohverdama oma elu isamaa eest. Süüdistused, nagu oleks meie erakond teinud koostööd Venemaaga vajavad kas kindlat tõendamist või otsustavat ümberlükkamist.

Mõni nädal enne valimisi aset leidvad infooperatsioonid ei ole kaugeltki ebatavalised. 1990. aastate algusest alates on Kreml olnud huvitatud ennekõike Eesti rahvuslike jõudude demoniseerimisest. Väärib märkimist, et teadur Viljar Veebel on kaastöötajana ära märgitud otseste Kremli-sidemetega Venemaa mõttekoja Valdai klubi veebilehel. Kui praeguse infooperatsiooniga suudetakse tagada rahvusliku erakonna maine kahjustamine, on Kreml oma eesmärgi Politico ja kahetsusväärselt ka Eesti riigiasutuste ja meedia abiga täitnud.

Kui mõni Eesti erakond on olnud kontaktis Wagneri või mõne mistahes teise vaenuliku riigi struktuuriga, siis peaksid Balti kaitsekolledž ja Eesti õiguskaitseorganid selle selgelt välja ütlema. Selgust on vaja Eesti demokraatia, vabade ja õiglaste valimiste ning riigi julgeoleku huvides.”

20. 02. 2023

Allakirjutanud:

brigaadikindral (reservis) Alar Laneman
kolonel (reservis) Riho Breivel
kolonel (erus) Uno Kaskpeit
kolonelleitnant (erus) Einar Laigna
kolonelleitnant (erus) Raul Öpik
kolonelleitnant (reservis) Leo Kunnas
kolonelleitnant (reservis) Kristjan Moora
kolonelleitnant (reservis) Kuldar Kesküla
kolonelleitnant (reservis) Tõnu Reinup
major (erus) Peeter Tani
major (erus) Ivar Kühn
major (reservis) Aivo Kapten
major (reservis) Kurmo Meister
major (reservis) Ants Ojasoo
major (reservis) Joe Lepp
major (reservis) Heino Märks
major (reservis) Mark Majorov
kapten (erus) Alar Ehala
kapten (erus) Mati Jaeski
kapten (erus) Jaen Teär
kapten (erus) Aigar Põder
kapten (reservis) Rudolf Jeeser
kapten (reservis) Andrus Toss
kapten (reservis) Andrei Ambros
kapten (reservis) Aarne Salo
kapten (reservis) Oleg Pušin
leitnant (reservis) Rene Kokk
nooremleitnant (erus) Erik Boltowski
nooremleitnant (reservis) Hardi Rehkalt
nooremleitnant (reservis) Georg Kirsberg
nooremleitnant (reservis) Urmas Espenberg
lipnik (reservis) Henn Põlluaas