Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Esialgsetel andmetel oli Poolat tabanud raketi puhul tegu Ukraina õhutõrjeraketiga

16.11.2022
Arvatavasti Ukrainast startinud raketid tapsid Poolas kaks inimest
© Scanpix

Poola välisministeerium teatas ööl vastu kolmapäeva, et riigi idaosas põhjustas plahvatuse Venemaal toodetud rakett. Hukkus kaks inimest. USA ametiisikute hinnangul tabas esialgsetel andmetel Poolat Ukraina õhutõrjerakett, mis püüdis tabada Vene raketti. Ka USA president Joe Biden arvas, et see on ebatõenäoline, et rakett tulistati välja Venemaalt. Kolmapäeval kohtuvad NATO suursaadikud Poola palvel alliansi artikli 4 alusel.

Associated Press (AP) teatel näitab USA ametiisikute sõnul esialgne juurdlus, et Poolat tabanud rakett oli Ukraina õhutõrjerakett, mis püüdis tabada Vene raketti.

Venemaa tegi teisipäeval Ukraina elektritaristu vastu järjekordse suurrünnaku. Ukraina võimude sõnul tulistati Ukraina pihta üle 100 raketi.

Ajakirjanikud uurisid USA president Joe Bidenilt, kas rakett tulistati välja Venemaalt. “Esialgne informatsioon vaidlustab selle. Ma ei taha seda öelda enne, kui oleme asja täielikult uurinud, kuid see on ebatõenäoline,” vastas Biden.

Ka Türgi president Recep Tayyip Erdogan arvas, et intsident ei ole seotud Venemaaga. Erdogan lubas, et Türgisse naastes helistab ta kohe Venemaa presidendile Vladimir Putinile.

Przewodowi küla, kuhu raketid kukkusid, asub Poola-Ukraina piirist kuue kilomeetri kaugusel.

Poola valitsuse pressiesindaja Pjotr Müller ütles teisipäeva õhtul, et riik tõstab pärast plahvatust sõjaväe valmisolekut.

Allikas: ERR