FOTO: Rahvasaadik tegi Riigikogu saalis Hitleri-tervitust

Varia,
- Updated
©UU
Maris Lauri

Reformierakonna saadik Maris Lauri näitas täna Riigikogu saalis Hitleri-tervitust. Rahvasaadiku käsi tõusis kogumispensionide seaduse eelnõu arutelul pärast seda, kui Riigikogu esimees Henn Põlluaas ei lasknud Lauril esineda registreerimata sõnavõtuga.

Hitleri-tervitus ehk Saksa tervitus oli natsionaalsotsialistlikul Saksamaal kasutusel olnud tervitusviis. See oli levinud Adolf Hitleri lähiringkondades, kõrgeid väliskülalisi vastu võttes ja sõjalistes organisatsioonides, aga ka elanikkonna seas. Hitleri-tervitus koosnes parema käe ettesirutamisest ja hüüdest “Heil Hitler!” (‘Elagu Hitler!’), “Heil, mein Führer” (‘Elagu minu Juht!’) või “Sieg heil!” (‘Elagu võit!’).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hitleri-tervitus oli osa Adolf Hitleri isikukultusest, kuid oli kasutusel juba tavalise tervitusviisina Saksa Riigi natsionaalsotsialistlikes ringkondades. Hitler olevat tervituseks eeskuju võtnud Itaalia diktaatori Benito Mussolini pealt, kes omakorda tuletas oma tervituse Saluto romano tervitusest.

Selle tervitusega tervitasid SS-lased ka kõrgeid väliskülalisi. Nii kasutasid seda 29. septembril 1938 Müncheni kokkuleppe allkirjastamisele NSDAP peakorterisse Pruuni Majja saabunud Neville Chamberlaini, Édouard Daladier’d ja Benito Mussolinit tervitanud SS-lased[3][4].

Tsiviilisikutele oli tervitus vabatahtlik, kuid sõjaväelastele kohustuslik (pärast ebaõnnestunud atentaati Hitlerile 20. juulil 1944 kaotati Wehrmacht’is tavaline sõjaväeline tervitus ja asendati Hitleri-tervitusega).

Hiljem on tervitust hakatud ka “fašistlikuks tervituseks” ja “natsitervituseks” nimetama.

Hitleri-tervituse kasutamine on tänapäeval mitmes riigis kriminaalkorras karistatav, sealhulgas Saksamaal ja Austrias.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused