Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Greta Thunbergi moodi kliimaprotestijatele: alustuseks lugege raamatuid ja tehke endale ise võileib

-
30.06.2021
Kui Vene raketid tuumajaamu tabavad, pole meil isegi tosinat aastat. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Ka Eesti tunneb noori reedese popipäevaga kliimaprotesteerijaid, kes oma meeleavalduselgi telefonidega pilte teha klõpsutavad – sellistele on kirjutanud üks Austraalia ajakirjanik alljärgneva pöördumise:

“Sa oled esimene põlvkond, kellel on igas klassiruumis kliimaseadmed, sinu koolitunnid on andmebaasipõhised, sul on telekas igas ruumis, sa saad kasutada elektroonilisi vahendeid terve päeva.
Koolis käimise asemel kasutad sa mistahes põlemismootoril põhinevat transporti. Paljud teist sõidavad autoga kooli iga päev.

Sa oled seni inimkonna ajaloo suurim tarbeesemete tarbija. Aina ostad uusi riideid, et olla trendikas, kuigi eelmisel aastal ostetud asjad on terved ja kasutuskõlblikud. Vaevalt keegi teist riideid parandab, sest teil pole aimugi, kuidas katkist lukku asendada või õmblusnõela kasutada. Kõik visatakse lihtsalt minema.

Teie proteste levitatakse digitaalsel ja elektroonilisel viisil. Teie mobiiltelefon ja tahvelarvuti on veebis 24 tundi ööpäevas. Kõigi oma elektrooniliste mänguasjadega oled sa suurim elektritarbija.

Enne kui protestima hakkad, lülita kliimaseade või küte välja, mine jalgsi või jalgrattaga kooli, lülita välja mobiilid, arvutid, Xbox, Playstations ja loe raamatut, tee ise võileib, selle asemel, et osta see juba valmis kujul kilesse pakendatult.

Aga midagi sellest ei juhtu, sest oled isekas, halvasti haritud, manipuleeritud inimeste poolt, kes sind ära kasutavad ja ütlevad, et seisad ülla eesmärgi eest, lõbustades ja nautides kõige pöörasemat lääne luksust.

Ärka üles ja hoia oma rikutud suu kinni. Leidke faktid enne, kui protestite ja hakake kõigepealt iseendast maailma parandama ning ärge nimetage neid inimesi toimepanijateks, kes on kogu elu jätkusuutlikult elanud.”

Allikas: Netzfund