Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Helle-Moonika Helme sai Facebookilt Õhtulehe artikli jagamise eest bloki

26.10.2020
Helle-Moonika Helme
© Uued Uudised

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Helle-Moonika Helme sai Facebookis kolmepäevase blokeeringu, sest levitas oma seinal Õhtulehe kunagist lugu. Tegemist oli sotsioloog Ülo Vooglaiu 2011. aastal Õhtulehes ilmunud artikliga “Pederastid on jäämäe väike osa” jagamise ees.

Helme pidas sellist reageeringut ülimalt naeruväärseks, et riigikogu liige saab sotsiaalmeediahiiult bloki peavoolumeedias avalikult ilmunud loo eest. See kõik näitab, et ajad on muutunud ning tsensuur toimib, loosung sellest, et sõna on vaba, võib jääda vaid presidendi kampsunile.

“Tänapäeva nn globaliseeruvas maailmas püüavad mingid inimgrupid end üha enam maksma panna (teisi alistuma sundida) mitte relvadega, vaid ideoloogiaga, tarbimis- ja meelelahutushullusega,” kirjutas Vooglaid. “Erilise fanatismi, jõhkruse ja küünilisusega on paistnud silma väärkoheldud ja seksuaalhälvetega isikud. Sellest, kuidas ja miks kujunevad mõnel inimesel psüühikahälbed, sh ala- ja üleväärsuskompleksid, foobiad, fix-ideed, paranoia, skisofreenia jpm, on raske aru saada. Veel raskem on seda kirjeldada ning saavutada, et haige teadvustaks oma haigestumise ja selle võimalikud põhjused ning püüaks terveks saada… Muidugi ei ole haigestumine süü vaid õnnetus. Ometi ei kaasne õnnetusega õigus ennast välja elada teiste inimeste, looduse ja kultuuri arvel.”