Hüvasti, austatud ja kallis Inge Unt! (15. detsember 1928 – 25. mai 2021)

Varia,
- Updated
Mälestusküünal.
©UU
Mälestuseks…

„90-ndal sünnipäeval avaldasime Tartus soovi ka 100-ndal juubelil Sind õnnitleda, aga läks teisiti. Täna saadan Sulle viimase – hüvastijätu kirja…

Saanud Inger Kraavilt teate Inge Undi lahkumisest, hakkasid mu käed vist esmakordselt elus värisema, sest see kevad on olnud meeletult raske. Minu elust on jäädavalt lahkunud kaks suurepärast naist. Märtsis lahkus minu kallis Reet, kellega 55 aastat läbi elu rühitud ja lapsi kasvatatud ja nüüd Sina – minu hea akadeemiline Ema. Selles olukorras pole mõtet sõnadel Sinu pikast ja viljakast eluteest, sest sõnad on kaotanud niikuinii hetkel oma tähenduse ja jõu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meie, Sinu kaasaegsed, teame Su teed Eesti pedagoogika radadel just didaktika, aga ka arengupsühholoogia ja pedagoogika ajaloo vallas – oled põlvkonnast, kes käsitles lapse arengut terviklikult; nagu rõhutas Sinu võitluskaaslane akadeemik Heino Liimets – laps on integreeritud tervik. Koos toonaste mõttekaaslastega viisite ellu Aleksander Elango mõtet õpetajate uurimiskursustest, mille kujunes välja Ühiskondlik Pedagoogika Uurimise Instituut (ÜPUI). Oled ju rõhutanud, et just tänu ÜPUI-lastele valmis ka Sinu doktoritöö, mille kaitsmist Vilniuses mõni aeg tagasi ka Tartus meenutasime. Kuigi kuulasin Su loengut esmakordselt juba 60 aastata tagasi Tallinna Pedagoogilises Instituudis, algas meie PÄRIS (tänane moesõna) teaduspõhine koostöö uurimiskursustel ja ÜPUIs. Aituma selle eest!

Professorina Tartus ja Tallinnas ning kateedrijuhatajana Tartus aitasid luua Eesti pedagoogikateaduse püsivundamenti. Küll tundub, et sellele alusele ei osata nüüd enam ehitada väärikat hoonet, aga loodame ikka – alus on tugev päriselt…

Kallis Inge, oled asumas oma viimasele pikale teele Elysioni väljadele, kus Sind ootab juba Aleksander Elango ja kõik need teised… Head teed, meie auväärne akadeemiline Ema, loodame ikka kohtuda! See lohutagu Sinu peret ja sõpru!

Peep Leppik, paljude ÜPUI-laste, pedagoogikateadlaste ja õpetajategi nimel

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused