Igor Gräzin: kui Marti Kuusikut ei suudeta koduvägivallas süüdi mõista, tuleb kellelgi võtta vastutus

Varia,

Juristiharidusega Igor Gräzin kirjutas Õhtulehes, et kui Marti Kuusikut ei suudeta koduvägivallas süüdi mõista, tuleb kellelgi võtta vastutus.

Kevadel IT-ministriks asunud Marti Kuusikut süüdistati ajakirjanduses kohe ministriks asumise päeval perevägivallas. Kuigi Kuusik ja tema abikaasa eitavad neid süüdistusi, astus Kuusik ministrikohalt tagasi, et säästa end ja oma peret. Ometi käis meediapeks edasi. Kannatajateks on seejuures just lapsed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Marti Kuusik tehti ajakirjanduse ja poliitiliste oponentide poolt maatasa, kuigi Eestis peaks kehtima süütuse presumptsioon, mis tähendab, et alles pärast kohtu otsust võib avalikkuses inimest süüdi mõista.

President Kersti Kaljulaid lubas isiklikult vabandada Marti Kuusiku ees, kui süüdistused ei vasta tõele. Aga vabandustest jääb siin juba väheks. Nagu kirjutab Gräszin, tuleb kellelgi võtta vastutus. Ja vastutuse peab võtma prokuratuur.

Mäletame, et prokuratuuril oli suuri raskusi kuriteokoosseisu kokku panemisega, lõpuks saadi süüdistus ühes episoodis. Kõige kummalisem on aga see, et hiljutisel avaistungil, kus lepiti kokku kohtuistungite ajagraafik, selgus, et kohtupidamine algab alles maikuus ehk tervelt aasta hiljem, kui see asi Eesti Ekspressis lendu lasti ja millise artikli põhjal ka süüdistus esitati. Seega jätkub kogus ee saaga veel kuid ning samal ajal on inimese ja tema perekonna elu rikutud.

2 commentsOn Igor Gräzin: kui Marti Kuusikut ei suudeta koduvägivallas süüdi mõista, tuleb kellelgi võtta vastutus

  • Avatar

    paroodia. naiste koht on kodus peret kasvatada mitte eesti elu tuksi keerata.

  • Avatar

    Olete kunagi mõelnud, miks on RIIGIprokurörid naised, noored naised. Küll ikka neil on suur elukogemus ja laiapõhjaline haridus.
    Õigusriik. Mingi nali vist…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused