Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kas Keskerakonna poliitik kandis Riigikogu puldis Che Guevara särki?

-
16.12.2021
Riigikogu saadik Mihhail Stalnuhhin on kõige parem näide sellest, kuidas eesti keelt rääkiv venelane ei suhtu Ukrainase ja ukrainlastesse üldsegi hästi.
© Scanpix

Eelmine president Kersti Kaljulaid näitas riigi esindussaalis dresse kandes nakkavat eeskuju. Ka keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin näitab oma riietumisega üheselt välja, mida ta Riigikogust arvab. Eile ronis ta parlamendi kõnepulti kapuutsiga dressipluuses. Veelgi enam, see dressipluuse varjas T-särki, mille võis aimata vasakäärmuslase Che Guevara pilti, kus selgelt oli näha ikoonilise portree viisnurgaga baretti.

Argentina päritolu marksistlik revolutsionäär Che Guevara on tuntud kui vastuoluline ajalooline isik, olles kurikuulus kui halastamatu distsipliininõudja, kes kõhklematult laskis maha ülejooksikud ning keda toetajad samas austasid kui rangelt doktriinidele pühendunud juhti.

Guevarast on kujunenud vasakpoolsete ühiskondlike liikumiste ikoon tänu tema märtrisurmale, poeetilisele truudusvandele klassivõitlusele ja soovile luua “uue inimese” teadlikkus, keda ajendavad rohkem moraalsed kui materiaalsed stiimulid.

Paradoksaalsel moel ja vastuolus tema enda ideoloogiaga kujundati Che näost globaalse massikultuuri turundusembleem ja sümbol.

Kujutagem nüüd hetkeks ette, et mõni poliitik oleks ilmunud Riigikogu saali Hitlerit kujutava pildiga.