Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas kliimahulluses ülesköetud noored ikka tahaks ajas tagasi minna?

-
11.10.2019
Mets.
© UU

Sotsiaalmeedias levib sõnum noortele kliimaaktivistidele, kus läbi irooniaprisma palutakse nende käest vabandust, et ilm hukas on ning kirjeldatakse, milline oli elu siis, kui „rohi oli rohelisem“. Kas tänased üldises kliimahulluses ülesköetud noored oleks sellega nõus?

Vaimukas tekst ise on järgmine: Vabandust lapsed, et me, seeniorid, oleme hävitanud teie kliima. Aga me võime kohe tagasi pöörduda sõjajärgsesse aega! Saate nüüd teada, kui säästlikult siis elati ja kuhu praegused uhked plaanid tahavad aega tagasi pöörata.

Alustame! Kas olete valmis?

Kõigepealt lõpetatakse autodega, koolibussidega teie kooli vedamine. Eluruumide, koolide, ühiskondlike hoonete sisetemperatuur alandatakse + 13°C. Õhu konditsioneerid lülitatakse välja ja õhutamine hakkab toimuma akende kaudu. Telekad ja telefonid kaovad. Võib-olla, et külas või naabritel on üks televiisor… Mõnes üksikus majapidamises on ehk telefon, mis juhtmega seinas. Vajadusel saab helistada tänaval olevast telefoniputkast.

Sportimiseks on ainult välistaadionid ja filme saab vaatamas käia mõnes üksikus kinos. Kõik sportmängud toimuvad väljas ning treeningutele tuleb kas kõndida, sõita rattaga või minna suusatades või tõukekelkudega. Samuti ka kooli.

Koolitoitlustamine lõpetatakse või kui seda organiseeritakse, siis toovad õpilased toiduained ise, mis on suve jooksul peredes kasvatatud. Marjad, seened, mis metsast korjatud või kartulid, mis võetud omadelt põldudelt ja käsitsi; porgandid, peedid jm. köögivili, mida on kasvatatud enda maalapil ja mille hooldamisel umbrohtude kitkumisel on lapsed abis. Korrusmajades on heal juhul üks duširuum või saun ning on kasutamise järjekorrad.

Kaovad külmutuskapid, sügavkülmikud, nõudepesumasinad, pesumasinad. Asemele tulevad ühised pesutoad ja külmkeldrid. Vesi võetakse ämbritega hoovis olevast kaevust, kantakse sisse ning sooja vee saamiseks tuleb pliidi alla puudega tuli teha. WC-d on õues olevad kuivkäimlad.

Maal, talumajapidamistest, hävitatakse põllutöömasinad ja asemele tulevad hobused. Samuti kaovad muruniidukid, elektrisaed ja muu selline. Puud langetatakse kahemehe-saagidega ning lõhutakse kirvestega. Kõik koormaautod likvideeritakse ning suured koormad toimetatakse edasi piki jõgesid, et säästa teid.

„Iga noor seab endale nüüd eesmärgiks samasuguse elu ja siis võite süüdistada meid, et oleme teie eluvõimalused ära rikkunud, seisab postituse lõpus.

UU