Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kas näoraamatust on saamas lõustaraamat — Facebook käib kõvasti alla ja mängus võib olla ka Soros

-
27.07.2018
Facebooki majandustulemused näitavad kiiret allakäiku.
© Reuters/Scanpix

Tundub, et ülipopulaarseks saanud Facebook on ühtäkki allakäigutrepile sattunud ja varsti paneb Mark Zuckerberg ta lihtsalt müüki, nagu Andrei Korobeinik kord rate.ee.

Sellest, kuidas Facebooki majandusnäitajad katastroofiliselt langevad, võib lugeda peaaegu igast ajalehest, sest sotsiaalmeediaettevõte ei suutnud väidetavalt ära hoida valeuudiste levimist 2016. aastal ning klientide andmete lekkimist. Kolmapäeval avaldatud majandustulemuste aruande mõjul kaotas firma kahe tunniga viiendiku ehk umbes 150 miljardit dollarit oma väärtusest. Ettevõtte asutaja ja juht Mark Zuckerberg jäi 16,8 miljardi dollari võrra vaesemaks, vahendab Postimees.

Praegu ei julge veel keegi ennustada, kas FB-d tabab mingi kollaps, mis oleks miniatuuris võrreldav näiteks meie omamaise rate.ee allakäiguga (mis oli muidugi teise suunitlusega, mitte suhtlus-, vaid tutvumiskanal), kuid “näoraamatu” lihavate lehmade aastad on ilmselt siiski läbi. Infotehnoloogilise arengu juures tuleb varsti ilmselt veel keegi, kes pakub tohutult enamaid võimalusi, aga see selleks.

Tegelikult huvitab paljusid inimesi märksa rohkem see, mis saab Facebookist poliitkorrektsuse ja tsensuuri mõttes, sest see, mis toimub praegu Eesti FB-keskkonnas, on mõistetamatu. Inimesed väidavad, et saavad blokeeringu isegi kolm kuud tagasi tehtud postituste eest, ütluste eest, mis ei tundu kuidagi vihakõne moodi olevat ning isegi Varro Vooglaiu arvamuste levitamise eest. Tegu on organiseeritud suure pealekaebuste lainega, millega püütakse poliitilisi vastaseid ruineerida, koputajateks sõbralikeestlased, virgiiniawoolfid ja teised “toredad” inimesed.

Ja kes nende inkvisiitorite taga on? Mäletate, kuidas vanurist miljardär ja globalist Soros tänavu jaanuaris Davosi majanduskohtumisel Google`i ja Facebooki sarjas ja neile kadu lubas? Kas sealt ongi alguse saanud kogu see praegu toimuv nõiajaht ja FB majanduslik ruineerimine? Sest libauudiste all mõeldakse ikka konservatiivide, rahvuslaste ja Trumpi suunalt tulnud uudiseid, mitte vasakliberaalide solgikanalite toodangut.

Selle üle võib vaid spekuleerida, kuivõrd on FB probleemide taga Soros, kuid sellise ülbe ja ennasttäis rikkuri ähvardusi maksab väga tõsiselt võtta – ta on tunnistanud, et tahab kehtivat maailmakorda muuta. Sotsiaalmeedia on globalistidele kõvasti jalgu jäänud, sest nad ei suuda seda kontrollida. Tuletagem meelde selliste meediakanalite ranget reguleerimist diktatuuririikides nagu Iraan, Hiina, vähemal määral ka Venemaa — ka Lääne globalistlikus inforuumis näib see nende eeskujul eesmärgiks olevat. Mark Zuckerberg on mitmel korral Lääne vägevate ees saba jalge vahele tõmmanud, kuid päris nende lõa otsa ta ennast siiski panna ei lase. Või vähemalt nii see tundub.

Mis saab Facebookist Eestis, kus sõbralik- ja salliveestlased on sellest Pavlik Morozovite pesa teinud? Kahjuks on neile raske ka tagasi keerata, sest selles süsteemis toimib sõnatsensuur ehk on olemas teatud sõnad, mille peale tõstetakse kohe inkvisitsioon jalule. Näiteks “neeger”. Kahjuks on selles keelunimistus tüüpilised konservatiivide kasutatavad sõnad, vasakliberaalide omi ilmselt mitte.

Kui aga Facebook muutub poliitkorrektsuse ussipesaks, siis tuleb paljudel tema teenustest loobuda, kuigi hetkel on see suur kaotus, sest suur osa suhtlusest ning info ja ideede vahetusest toimub seal. Aga see tee on kaotus ka Zuckerbergile ja näoraamatule, sest poliitkorrektsena hääbub FB ruttu — inimesed hindavad sõnavabadust kõrgelt! Kui peaks tulema järgmine suhtluskanal, siis saab näoraamatust ilmselt lõustaraamat.