Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Keeleinspektsioon: vähese keeleoskusega teenindajaid on Eestis liiga palju

-
19.09.2019

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) poliitikute ammused mõtted seoses sisserändajatega, on hakanud leidma viljakamat pinnast. Vähemalt Tallinnas on igaüks kokku puutunud umbkeelsete ettekanmdjate või taksojuhtidega.

Mida aeg edasi, seda enam haakuvad EKRE poolt välja toodud probleemidega ka vastava ala spetsialistid ja muud arvamusliidrid. Keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk tõdes äsja, et kaebusi vähese eesti keele oskusega teenindajate kohta tuleb inspektsioonile üha enam ning nende kontrolli tuleks tugevdada. Samas ei ole selleks piisavalt inimesi. Tomuski juhitavas asutuses töötab praegu kümme keeleinspektorit.

Teisipäeval rääkis ka kultuuriminister Tõnis Lukas Vikerraadios, kuidas teda häirivad keeleoskamatud teenindajad, taksojuhid ja toidukullerid ning soovitas inimestel sellistest olukordadest teatada. Ühtlasi pakkus ta välja, et võib-olla peaks keeleinspektsioonile õigusi juurde andma.

Tomuski sõnul saavad nad iga nädal paarkümmend kaebust. “”Valdavalt tuleb kaebusi eestikeelse teenindamise puuduse kohta. Tuleb hästi palju viimasel ajal kaebusi toidukullerite ebapiisava keeleoskuse kohta või võiks isegi öelda, et täieliku mitteoskamise kohta,” rääkis ta. “Kõige rohkem pigistab king Tallinnas ja Harjumaal, sest et erinevate teenust pakkuvate inimeste osakaal suureneb siin kõige kiiremini ja siin on ka kõige rohkem erinevaid kullerteenuseid, taksoteenuse pakkujaid. Ja nende kontroll on see, mida tuleks tõenäoliselt tugevdada,” rõhutas Tomusk

UU