Kersti Kaljulaid riskib rahvusvahelise skandaaliga: tema potisoeng kanti vihasümbolite loetelusse

Varia,
- Updated
©Scanpix
President Kaljulaidi potisoeng.

Eesti maine pärast pidevalt mures olev president Kersti Kaljulaid on sattunud õrnõhukesele jääle –  tema potisoeng on lisatud progressivistide vihasümbolite loetelusse.

Üsna hiljuti peeti potisoengut (ingl k bowlcut) lihtsalt moest läinud soenguks, mida lõigati peamiselt väikelastele. Viimasel ajal on aga üha rohkem räägitud potisoengust kui nn valgete ülemvõimu sümbolist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Vihakõne“ ja „valgete ülemvõimu“ vastu võitlev rühmitus Anti-Defamation League (ADL) lisas potisoengu ametlikult oma vihasümbolite loetelusse. Selles loetelus oli juba eelnevalt üle 200 sümboli, muuhulgas ka Eestis kõmu tekitanud OK käemärk.

Kõiges on süüdi Dylann Roof, valgete ülemvõimu rõhutav noormees, kes korraldas massitulistamise 2015. aastal Lõuna-Carolinas Charlestonis Aafrika metodisti episkopaalkirikus. Roof mõisteti 2017. aasta süüdi mõrvas ja ta kannab praegu vanglakaristust. Ja Roof nimelt kannab potisoengut. Paljud noored Roofi toetajad on seda järgima hakanud ja endale samasuguse soengu lõiganud

ADL võrdleb Roofi soengut lausa Hitleri vuntsidega – tegemist olla naeruväärse, kuid piisavalt iseloomuliku tunnusega, mida on lihtne muuta sümboliks.

ADL alustas potisoengu lisamisega oma vihasümbolite loetellu juba 2017. aastal, paar aastat pärast Charlestoni tulistamist. Osaliselt ka seetõttu, et kui pärast tulistamist mõistsid paljud nn valgete ülemvõimu pooldajad Roofi teo karmilt hukka ega soovinud, et nende liikumist seostataks vägivallaga, siis nüüd on olukord ADLi sõnul muutunud. Juurde on tekkinud hulgaliselt radikaliseerunud valgeid mehi, kes on valmis kasutama ühiskonna muutmiseks ka vägivalda. Potisoengu populaarsuse tõus sümbolina olla osa suuremast eesmärgist muuta Dylann Roof kangelaseks, keda teatud seltskond nn valgete ülemvõimu pooldajad austab ja tahab järgida.

Toetuse märgiks kasutatakse sageli ka sõna „bowl“ sotsiaalmeedia konto nime osana või mõne muu asja või ettevõtmise tähistamiseks (nt „Bowltrash“, „Bowlwaffen Division“). Internetis levib ka hulgaliselt Roofi ülistavaid meeme, väga sageli on meemides näha Roofi potisoengut.

Nii et president Kaljulaid, minge kiiresti juuksurisse ja laske uus soeng teha! Muidu lendame teie pärast veel NATO-st ja Euroopa Liidust välja!

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused