Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Kindlates kätes” kärpekrokodill: kõigepealt kaob tasuta bussitransport

09.03.2023
Kaja Kallas
© Scanpix

Reformierakond on paari aastaga Eesti majanduse nii põhja lasknud, et kärpekrokodillid hakkavad kohe tegutsema ning suuresõnalistest lubadustest võivad tuhanded valijad suu puhtaks pühkida.

Ilmselt ei näe keegi lubatud pensionitõuse, maksuküüru kaotamist ega muudki, mille kohta Kaja Kallas ja kompanii oma ohtrates reklaamides inimestele otse näkku valetasid.

Enne valimisi oli küll hea paremale ja vasakule raha külvata, kuid nüüd tuleb Kaja Kallase ja rahandusministri Annely Akkermanni sõnul leida kärpeid miljardi euro ulatuses. Võrdluseks, see on sama suurusjärk, mis on seni läinud Ukraina abistamiseks.

Lastes majanduslanguse rekordisse, ei saa, vaesekesed, loota ka majanduskasvu peale.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas sõnas koalitsioonikõneluste esimese päeva lõppedes, et riigi täbara rahalise seisu tõttu tuleb igast valdkonnast vaadata, kuidas kulusid kokku hoida, vahendab Postimees.

Kes selle riigi nii täbarasse seisu viis? Ega ometi Kaja Kallas ise!

Näiteks enne veel, kui jõuti koalitsioonikõneluste laua taha istuda, teatas Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev Vikerraadios, et esimese asjana kaotatakse tasuta bussisõit.

Keskmine Reformierakonna valija pole võib-olla igapäevane bussisõitja, kuid väga paljudele lööb see valusalt niigi õheneva rahakoti pihta.

„Võib öelda, et maksumaksja kinni makstud ühistransport ei toimi. Liine on vähe ja neid juurde teha ei saa, sest riigil pole raha,“ rääkis Võrklaev, kes lubas seda süsteemi reformida.

Päikesevalitsus tõi meile paraku tumeda majandustaeva ning selle all lubatakse inimeste sissetulekuid ja väljaminekuid puudutavaid reforme veelgi.

Niisiis on Kaja Kallase sõnul riigi rahaline seis praegu üsna keeruline. “Me kindlasti peame tegema suuri reforme, et riiki sellisel kujul üleval pidada“.

Palju õnne kõikidele Reformierakonna, Eesti 200 ja sotside valijatele! Vaene Eesti.