Kliimamuutuste arutelus pole midagi uut – sellest räägiti juba 19. sajandi keskel

Maailm, Varia,
©Scanpix
Suvitajad

Portaali forte.ee toimetaja Lauri Jürisoo kirjutab, et kliimasoojenemine pole sugugi viimase aja probleem, vaid selle peamine põhjus oli teadlastele selge juba 19. sajandi keskel.

„Ammu enne seda, kui poliitilised leerid kliimamuutuse teemadel raksu läksid, dokumenteeris Ameerika teadlane Eunice Foote praeguse kliimamuutuskriisi aluspõhjuseid,“ kirjutab autor. „Foote’i 1856. aastal ilmunud lühike teadusartikkel oli esimene, mis kirjeldas CO2-gaasi erakordset soojusneelamise-suutlikkust. Just süsinikdioksiidi soojusneelduvus on see tegur, mis globaalset soojenemist ajendab.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Atmosfäär püsib ootuspärasest kuumem peamiselt planeedilt lahkuvat soojust neelavate nn kasvuhoonegaaside nagu CO2, metaan ja veeaur tõttu.

Neid nimetatakse kasvuhoonegaasideks sellepärast, et sarnaselt triiphoone klaaside või kilega kapseldavad need soojust Maa atmosfääri ja kiirgavad tagasi planeedi pinnale. See, et atmosfäär soojust neelab, oli toona juba teada.

Kui praegu külvatakse paanikat kliimasoojenemise üle, mis tõusis eriti esile viimase sooja suvega, siis eelmine kõige soojem temperatuur Euroopas mõõdeti sünoptik Kairo Kiitsaku andmetel Ateenas juba 1977. aastal, kui temperatuur mõõdeti täpselt 48 kraadini.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused