Kõigile Simpsonite sõpradele: jätke hüvasti Apu tegelaskujuga, selle röövib poliitkorrektsus

Varia,
- Updated
©AP/Scanpix
“Simpsonite” hindust tegelaskuju Apu. Pilt on illustratiivne.

Igavesti solvatute armee on teinud seda jälle. Sotsiaalse õigluse sõdalased saavad oma veerevate peade galeriisse lisada veel ühe trofee. Seekord tabas surmav diskrimineerimise süüdistus India poeomaniku Apu Nahasapeemapetiloni tegelaskuju kultuslikust koomiksisarjast “Simpsonid”. Tema Ameerika häälnäitleja Hank Azaria on nüüd teatanud, et ta ei anna enam hindule oma häält.

Põhjuseks on rohkem kui kaks aastat kestnud rassismisüüdistused, mille käivitas India päritolu koomiku Hari Kondabolu dokumentaalfilm “Probleem Apuga”. Enne 2017. aasta filmi polnud Apu koloriit üldse probleemiks. Poliitilise korrektsuse surmav mürk töötab mõnikord aeglaselt, kuid töötab peaaegu alati.

Peamiseks kriitikaks olid toona Apu stereotüüpne kujutamine ja kellegi arvates liialdatud hindu aktsent. Samuti tekitas probleeme, et seda räägib valge mees. Selle asemel, et lihtsalt südamest naerda lõbusate tekstide üle ja öelda neile selgelt, kui absurdne on koomiksitegelast süüdistada, tegi Azaria seda, mida valgustatud valged mehed selliste süüdistuste ees teevad: ta näitas abstraktsete väidete suhtes mõistmist.

Praegu pole selge, kas Apu tegelane kaotatakse täielikult või saab ta lihtsalt uue hääle pluss poliitiliselt korrektse ihuvärvi – autorid pole veel otsustanud, kuidas tegelaskujuga edasi minna. Tõenäosus, et ta kaob, on siiski suur, sest “Simpsonite” tegelaskujud on ääretult värvikad ja täiesti teistsuguseks muudetud Apud ei võtaks sarja tohutu fänniarmee lihtsalt vastu.

Kogu selle poliitkorrektse jandi algatanud inimesed kuuluvad põlvkonda, mis koosneb suures osas ülitundlikest mimoosidest, kes on õppinud, et sõnad teevad rohkem haiget kui miski muu – sest nad pole kunagi midagi halvemat kogenud. Pidevalt pidutsev põlvkond ei vaja enam tõelisi väärtusi ja on seetõttu muutnud ülitundlikuks ning taluvad raskelt juba ka seni tavapäraseid norme.

Mis aga puutub “Simpsonitesse”, siis see annab ilmselt edaspidigi samal teemal kõneainet. Näiteks peab Lisa Simpson klassikaaslaste eest kõnet, milles kirjeldab värvikalt Springfieldi linnakese tulevikku, kui sealse tuumajaamaga peaks midagi juhtuma. Seda kõnet on võrreldud Greta Thunbergi kõnega ÜRO-s, kusjuures Lisa Simpsoni kõne lõppedes viskub üks klassikaaslastest aknast välja.

Allikas: Junge Freiheit

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused