Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kommentaariumist – kuidas mõistusega inimesed selgitavad lihtsaid tõdesid

-
29.07.2018
Miks me peame siia lubama võõrast kultuurist mehi, kelle arusaam naiste õigustest on hoopiski hoolimatum?
© AFP/Scanpix

Uued Uudised leidsid internetiavarustest mõningad kommentaarid, millega lihtsad inimesed selgitavad mõistusepuudega inimestele lihtsaid tõdesid lihtsas keeles.

Hetero- ja homosuhtest
“Ma olen mees, tema on naine. Mul on miski, mida saab sisse panna ja temal on, kuhu panna. Meil mõlemal on hea ja me saame lapsi. Kuhu paneb mees teisele mehele või mida paneb naine teisele naisele, küsige sotsidelt, neil teab terve erakond seda hästi! Mina ei tea, ega tahagi teada!” (Jaanus)

Immigrantidest
“Meile öeldakse, et immigrandid on õnnetud ja me peame neid inimlikkusest aitama. Miks pean mina oma kodumaal nende pärast õnnetuks muutuma? Miks pean mina hakkama oma tütre ja naise pärast kartma, sest tänavatel hulguvad “õnnetud” araabia mehed, kui meil on turvalisem nendeta? Miks pean mina jätma oma emakeele ja purssima vene keelt, sest kaupluse kassas on “õnnetu” ukrainlanna, kes muid keeli ei oska? Miks pean mina, tööinimene, maksma rohkem makse, et inimesed, kes oma maa verre uputasid, saaks siin rahulikult elada ja puhata? Ma ei taha, et teised oleks õnnelikud minu arvel, nii palju elutervet egoismi mul ikka on.” (Madis)

“Öeldakse, et Maa on kõigi meie ühine kodu ja me peame üksteist aitama. Korterid on meil ju erinevad. Kui süürlased või nigeerlased on oma korteri ära lagastanud, mis õigus on neil nõuda, et me nad oma korterisse laseks ja kaetud laua juurde lubaks?” (Ilene)

Sooneutraalsusest
“Mis on liiklusmärgil pistmist sooneutraalsusega ja kuidas liiklusmärk, mille kujutisel inimese soost aru ei saa, aitab kaasa liiklusohutusele? Minu pärast olgu foori keelutules kasvõi tuldpurskav lohe ja lubavas roheline tulnukas, mulle on tähtis see, et ma liikluse toimisest aru saan ja tervena koju jõuan!” (Mark)

Euroopa Liidust
“Miks peab Brüssel banaani kõveruse ette kirjutama – ega ma seda tervelt alla neela.” (Heidi)
“Nõukogude Liidus olime käsu peale õnnelikud, nüüd Euroopa Liidus kästakse meil ka kedagi armastada ja kõigi vastu inimlik olla – varsti ei tohi käsuta isegi surra.” (Mihkel)

Venelastest
“Venelased on agressiivsed ja hindavad ka vaenlaselt aktiivsust. Jüri Ratas ei julenud mälestusküünalde jalgadega lööjaid inimsusvastasuse eest karistada ja usub, et putinistid sellest taltuvad – ei, nad oleks “Juratšokist” rohkem lugu pidanud, kui oleks täie rauaga saanud. Ka pronksiööde järel vihkasid venelased valitsust monumendi teisaldamise pärast, kuid mitte märatsejate jõuga laialiajamiste pärast – sellest saadi aru.” (Rain)

Selliseid ütlemisi võib palju leida ja kõik need näitavad, et inimesed on terve mõistusega.