Kuidas ma olin sallivuslane…

Varia,
- Updated
©Scanpix
Nüüd olen ma üks neist ega salli, kui keegi palvest ei hooli.

Alljärgnev internetist pärit lugu kirjeldab hästi seda, mis on toimumas Euroopas.

1. Nad tulid siia perega sõjakoleduste eest varju saama. Loomulikult ma toetasin neid ja ei pannud pahaks, kui minu riik nende elu ja olemise kinni maksis. Mis need paar peret ikka teevad, nad olid ju tegelikult toredad inimesed. Ma ei teinud midagi selle vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2. Nad olid võõras kultuuriruumis ja tahtsid natukenegi ennast kodusemalt tunda, ma ju ei saanud neile keelata mošee rajamist. Loomulikult ma ei teinud midagi selle vastu.

3. Nendest mõnedest peredest kasvas ajapikku päris suur kogukond. Mis sai mul selle vastu olla, meie oma rahvas oli ju negatiivse iibega.

4. Me ei hakanud neile sobimatut toitu koolides ja lasteaedades pakkuma, leidsime kesktee, sest neile sobilik toit oli ka meile söödav. Lisaks leidsin, et ei ole ju vaja omi traditsioone 21. sajandil nii väga neile peale suruda. Ma ei teinud midagi ja tähistasin meie tähtpäevi vaikselt pereringis edasi.

5. Laulupidu oli niigi natuke ajast ja arust, paar muukeelset ja muust kultuuriruumist laulu ei teinud ju midagi halba. Mis sai mul selle vastu olla, kultuurid ju rikastavad teineteist.

6. Kui ilmnes, et mõnel pere oli sisemiselt vägivaldseid probleeme ning nii mõnigi naine süttis, siis tuli see vaid üle elatud sõjakoledustest. Inimesi peab ju mõistma. Ma ei teinud midagi, sest ka eestlaste seas on piisavalt vägivaldseid peresid.

7. Ma ei hakanud neilt eesti keelt nõudma, sest neil ei olnud ju oma kogukonnas suheldes seda tarvis. Ma ei olnud selle vastu, kui nad hakkasid minult nende keele õppimist nõudma.

8. Kui neist mõni autoga rahva sekka sõitis, siis tundsin häbi, et me ei ole rahvana suutnud oma kohust täita ning mõned halvad inimesed, meie seas, on neid lihtsalt liialt provotseerinud. Ma ei teinud midagi kui lisandusid mõned pussitamised ja pommipanemised. Jällegi ei teinud ma midagi, sest tegu oli siiski üksikjuhtumitega.

9. Kui sagenesid vägistamised ja ahistamised siis süüdistasin meie naisi ja tüdrukuid ning leidsin, et tegelikult ei peaks nad üldse nii väljakutsuvalt riides käima. Ma ei teinud midagi, sest tegelikult pole ju üldse paha, kui noored naised natuke sündsamalt riides käiksid ja ilma saatjata avalikus kohas ei viibiks.

10. Kui valimistel nende esindus väga hea tulemuse tegi, siis rõõmustasin koos nendega. Loomulikult nad peavadki valitsemises osalema, sest neid on ju nii palju. Pärast šariaadi seaduste kehtestamist olin küll pisut mures, aga ei teinud ikkagi midagi, sest kuidas ma saaksingi enamuse vastu…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused