Martin Helme Arvamusfestivalil: Tallinnas ei ole puudus rahast, vaid mõistusest

Varia,
- Updated
Arvamusfestival 2017

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme ütles Arvamufestivali Tallinna linnapeakandidaatide debatil Paides, et tegematajätmisi ja ideedevaesust pealinnas ei saa põhjendada rahapuudusega.

Debatil, mida juhtis Eesti Päevalehe ajakirjanik Krister Paris, osalesid Raivo Aeg (IRL), Martin Helme (EKRE), Kristen Michal (Reformierakond), Rainer Vakra (SDE), Mart Luik (Tegus Tallinn) ja Erik Vest (Vaba Tallinna Kodanik).

Suur osa debatist keskendus korruptsioonile Tallinna linnavalitsuses, kuid lõpuks said kandidaadid tutvustada ka suurejoonelisemaid ja kopsakamaid investeeringuid nõudvaid ideid, kuidas linnaruumi parandada.

Martin Helme tutvustas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna plaani rajada Tallinnasse koostöös erasektoriga Põhjamaade parim meelelahutuspark ehk teemapark.

“Turismi seisukohalt oleks palju suurem magnet kui mingi konverentsikeskus. Rajamine on odavam ja toob rohkem raha sisse,” ütles ta.

Helme sõnul tahab erakond Tallinnas käima panna meretrammid ehk laevaliinid Tallinna sadamate vahel.

“Kui Viimsist ja Kakumäelt pääseks kesklinna regulaarselt mööda merd, siis on võimalik linna teedel liikluskoormust vähendada. Meil on kavas Tallinna mereäärsetes piirkondades välja ehitada ka promenaadid.”

Helme sõnul on linnal nende ideede teostamiseks raha olemas. “Kui praegune linnavõim poeb raha puuduse taha, siis ma ütlen, et Tallinn on Eesti suurim ja rikkaim omavalitsus, mille eelarve on ligi 700 miljonit. Kui Tallinnas varastamine ja raiskamine ära lõpetada, jääb üle kümneid miljoneid. Ei Tallinna linnas ega Eesti riigis ole rahapuudust. On mõistuse puudus,” ütles Helme, teenides ära publiku aplausi.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused