Meenuta, kuidas Siim Kallas valetas selle kohta, et tahtis EKREga liitu teha

Varia,
Siim Kallas

Kuigi oravate esimees Kaja Kallas olid valimiste eel teada andnud, et nad ei tee mingit koostööd rahvuskonservatiividega, helistas pärast valimis Reformierakonna auesimees Siim Kallas EKRE esimehele Mart Helme ja andis otsesõnu mõista, et nad saaksid kahepeale hääled kokku, et valitsus moodustada. Praegune Riigikogu liige ja asespiiker lükkas aga selle jutu ümber. Sellega ta valetas.

Kallas kirjutas sotsiaalmeedias kategooriliselt, et uudis, nagu oleks tema EKRE-t kosida püüdnud, on vale. “Olen rääkinud paljude inimestega. Esmaspäeva õhtul helistasin Mart Helmele, keda tunnen ülikooli ajast, et uurida, kas nad teevad koalitsiooni või mitte,” ütles ta.”Lõõpisin tõesti, et näe, meil on ju ka kahe peale hääled koos. Ilmne viga, kahetsen,” lisas ta.

Hiljem Kanal 2 kommentaari andes ütles ta juba palju ebalevamalt: “Küsisin, et mis toimub. Lõõpisin natuke ja oligi kõik.” Ta tunnistas ka, et ütles Helmele, et kahe peale on neil hääled koos.

“See oli niisama lõõpimise moodi,” vabandas ta tagantjärele ja lisas, et soovis EKRE, Isamaa Ja Keskerakonna vahelised läbirääkimised nurja ajada.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused