O tempora, o mores: geiaktivist labastas oma lödipükstega altari ees põlvitades jumalakoda

Varia,
- Updated
©UU
Rakvere kolmainu kirik

Hiljutisel LGBT+ filmifestivalil Rakveres, kuhu oli lisaks kinole, galeriile jms kaasatud ka kirik, ehkki see festivali ajal ametlikust programmist salamisi kadus, võis näha võõrastavat pilti: festivali peaorganisaator Keio Soomelt oli altari ette armuleivale laskunud lillaruudulistes lödipükstes.

Kui ennevanasti pandi kirikusse minekuks selga olemasolevast garderoobist kõige pidulikumad rõivad, sest ega siis vanal ajal peale põllu, kiriku ja kõrtsi suurt mujale minna olnudki, siis hiljem on kirikuliste puhul eeldatud samuti siiski viisakat riietust. See peaks olema elementaarse kultuuri üks osa, et dressides ja tossudes, veel vähem klounipükstes, jumalakotta ei astuta. Kuid siin laskus matslik geiaktivist praosti vaikival heakskiidul suisa altari ette. Altar, muide, oli kaunistatud vikerkaarevärvides lilleseadetega ja armuleiba jagas skandaalne pastor Annika Laats.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võime ju viidata sellele, et uus aega toob uued kombed, kuid tuleb silmas pidada, et selline riietumisstiil ja käitumismaneer solvab otseselt teisi kirikulisi.

UU

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused