Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

O tempora, o mores: geiaktivist labastas oma lödipükstega altari ees põlvitades jumalakoda

-
17.10.2019
Üha enam paistab silma see, kuidas religiooni rakendatakse neomarksismi teenistusse, mida teevad nn punapapid. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Hiljutisel LGBT+ filmifestivalil Rakveres, kuhu oli lisaks kinole, galeriile jms kaasatud ka kirik, ehkki see festivali ajal ametlikust programmist salamisi kadus, võis näha võõrastavat pilti: festivali peaorganisaator Keio Soomelt oli altari ette armuleivale laskunud lillaruudulistes lödipükstes.

Kui ennevanasti pandi kirikusse minekuks selga olemasolevast garderoobist kõige pidulikumad rõivad, sest ega siis vanal ajal peale põllu, kiriku ja kõrtsi suurt mujale minna olnudki, siis hiljem on kirikuliste puhul eeldatud samuti siiski viisakat riietust. See peaks olema elementaarse kultuuri üks osa, et dressides ja tossudes, veel vähem klounipükstes, jumalakotta ei astuta. Kuid siin laskus matslik geiaktivist praosti vaikival heakskiidul suisa altari ette. Altar, muide, oli kaunistatud vikerkaarevärvides lilleseadetega ja armuleiba jagas skandaalne pastor Annika Laats.

Võime ju viidata sellele, et uus aega toob uued kombed, kuid tuleb silmas pidada, et selline riietumisstiil ja käitumismaneer solvab otseselt teisi kirikulisi.

UU