PÄEVA KARIKATUUR Kui poliitkorrektsusega minnakse üle igasuguse mõistliku piiri

Varia,
- Updated
©Erki Evestus
Poliitkorrektne malelaud.

Igal asjal on omad piirid ja kui neist üle astutakse, võib sageli olla tulemuseks puhas absurd.

Pärast Ameerika rassirahutuste puhkemist haaras teatud ringkondi palavikuline soov midagi ka ise teha, kuid mugavusühiskonnas üles kasvanud leidsid ainult kaks varianti: teha midagi absurdset või minna tänavatele löömingulist poliitikat ajama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestis teiseni veel ei jõutud, isegi kellegi elude olulisust kuulutav miiting jäeti ära, ilmselt kaitstavate aktiivse sihtgrupi puudumise ja vihje “Me pole teie ahvid!” tõttu.

Küll aga läks maruliseks vabandamiseks selle eest, et kunagi sai näitlejana karakterisse sisse elamiseks grimmi tehtud. Seejuures ei nõudnud keegi vabandamist, lumehelbekesed ise liuglesid ühele põlvele.

Mõistagi tõi see kaasa ka vastupidise reaktsiooni: sotsiaalmeedias vabandasid inimesed mustikate söömise, “mustalt” töö tegemise, Agatha Christie “Kümne väikese neegri” lugemise ja palju muu eest, et näidata, kui absurdne on reaalset rassismi ajada segi valdkondadega, kus must ongi lihtsalt must.

Erki Evestuse karikatuur näitab ainult valgete malenditega malelauda, sest hoidku jumal, kui traditsioonilises mängus peaks juhtuma, et “Valged alustavad ja võidavad!” Kuigi seda karikatuuri saab võtta ka valgete ülemvõimu propageerimisena. Loodetavasti ei lähe Uute Uudiste lugejad vasakliberaalsete lollustega kaasa ja lihtsalt muigavad nende üle.

UU

7 commentsOn PÄEVA KARIKATUUR Kui poliitkorrektsusega minnakse üle igasuguse mõistliku piiri

 • Avatar
  krijgsvolk

  Ehhee, mulle tuli üks tudengipõlve laul meelde, usun, et noorem rahvas seda ei teagi.!:)
  Niisiis: SüsiMUSTAD jõelained,
  haisvaid laipu kannavad
  nende punsund viirastustes
  sõjaodad läigivad
  Ai tummai. tummarassa, tummai- tummairassa!
  Džungli pimeduses hiilib
  hotendott seal palmi all
  kiirgab ainsast silmast julmust
  džungliööl seal pimedal

  Ai tummai…

  Neeger näris verist kõri
  teine varvast lutsutas
  pealuud milles loksus veri
  neegripealik tühjendas

  Ai tummai…

  Kümme päeva keesid laibad
  omaenda rasva sees
  rõõmustasid hotendotid
  džungli rütmis tantsides

  Ai tummai…

  Noote ei viitsi kirjutada, aga kõlbab igasugune viis, isegi rokenroll! 🙂
  PS Äkki sobiks USA-le uueks hümniks või nii? :))))

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Lollus on otsatu ja sellepärast minagi vabandan oma kahe musta kassi ees keda ma sundisin kunagi hiiri püüdma !

 • Avatar
  krijgsvolk

  Kuskohast meie noorema põlvkonna näitlejad ja muusikud üldse selle peale tulid, et neegrite ees vabandama hakata!!!??? Kas siis isegi meie 30- 35 aastased, eriti noored naised, on juba peast nii pehmed, et nii käituda? Mitte millegi pärast lömitada ja vinguda? Ennast alandada mingi jõugu ees… See tähendab ainult üht: NEIL PUUDUB IGASUGUNE ENESEVÄÄRIKUS! Nii naise- kui ka inimesena…
  Lisaks ei hakka suur osa sellest põlvkonnast iial enda veendumusi kaitsma ja enda eest seisma. Lihtsam on ju maailma neegrite- latiinode “”õiguste” eest “võidelda”. Nende psüühika on lihtsalt selleks nõrk ja kõlbmatu. Nii on.
  PS Nägin pilti kus vormis politseinikud koogutasid ja põlvitasid neegrite jõugu ees… selle asemel, et märatsejatele nuia ja gaasi anda, kuradi-kurat! Olen ise endine vana politseinik ja ühte ütlen kindlalt: seda jõudu ei ole siin maailmas olemas, mis mind sunniks märatseva pätikarja ees põlvitama!!! Kas saite aru, “sallijad”, raisk! Ma saan aru, kui Kanada näitlejast-pedest peaminister koogutab ja põlvitab, noh tal amet selge,irw, aga, et vormis… saate aru VORMIS POLITSEINIKUD, KES ON RIIGIVÕIMU ESINDAJAD… põlvitavad mingisuguse jõugu ees… Mul tekkis praktiline küsimus: kuidas need võmmid mõtlevad üldse edasi töötada, kuidas nõuda kurjategijatelt allumist, tänavatel korda tagada… minu mõistus tõrgub, ju olen liiga kaua pätte taga ajanud ja liiga palju eestlane, et kellegi ees lömitada.

 • Avatar
  Leo Viller

  Vene kodusõja ajal mängiti mõnikord malet valgete ja punaste malenditega. Valgetega võitmine ei olnud eriti soovitav. Tänapäeval soovib ilmselt mõni uuskommunistlik – poolterroristlik seltskond, et malendid oleksid mõlemal poolel mustad ja et mingeid mängureegleid kah ei oleks

 • Avatar

  Mustad plekid päikesel tuleb ka ära keelata või ümber nimetada punasteks. Hoopis hullem lugu
  on universumis mustade aukudega, kuhu sisse kõik ära neeldub. See näib sarnanevat Aafrikasse abirahade
  kadumisega ja on neegrile solvav. Universumis augud kinni toppida või rahastamine lõpetada!

 • Avatar

  Kommentaari ei vaja. Hakkan kohe vabandama.

 • Avatar

  …ja hoidku jumal selle eest, kui ‘Mustad alustavad ja kaotavad’!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused