Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

PÄEVA KARIKATUUR Kui poliitkorrektsusega minnakse üle igasuguse mõistliku piiri

-
08.06.2020
Rassistlik malelaud: valge alustab ja võidab
© Erki Evestus

Igal asjal on omad piirid ja kui neist üle astutakse, võib sageli olla tulemuseks puhas absurd.

Pärast Ameerika rassirahutuste puhkemist haaras teatud ringkondi palavikuline soov midagi ka ise teha, kuid mugavusühiskonnas üles kasvanud leidsid ainult kaks varianti: teha midagi absurdset või minna tänavatele löömingulist poliitikat ajama.

Eestis teiseni veel ei jõutud, isegi kellegi elude olulisust kuulutav miiting jäeti ära, ilmselt kaitstavate aktiivse sihtgrupi puudumise ja vihje “Me pole teie ahvid!” tõttu.

Küll aga läks maruliseks vabandamiseks selle eest, et kunagi sai näitlejana karakterisse sisse elamiseks grimmi tehtud. Seejuures ei nõudnud keegi vabandamist, lumehelbekesed ise liuglesid ühele põlvele.

Mõistagi tõi see kaasa ka vastupidise reaktsiooni: sotsiaalmeedias vabandasid inimesed mustikate söömise, “mustalt” töö tegemise, Agatha Christie “Kümne väikese neegri” lugemise ja palju muu eest, et näidata, kui absurdne on reaalset rassismi ajada segi valdkondadega, kus must ongi lihtsalt must.

Erki Evestuse karikatuur näitab ainult valgete malenditega malelauda, sest hoidku jumal, kui traditsioonilises mängus peaks juhtuma, et “Valged alustavad ja võidavad!” Kuigi seda karikatuuri saab võtta ka valgete ülemvõimu propageerimisena. Loodetavasti ei lähe Uute Uudiste lugejad vasakliberaalsete lollustega kaasa ja lihtsalt muigavad nende üle.

UU