Peep Leppiku avalik kiri pedagoogikadoktorile: „Meie Inge Unt!“

Varia,
Praegu saab auväärt professorile loodusest ainult pajuurbi kinkida.

Täna on väärikas sünnipäev meie tuntud didaktikateadlasel pedagoogikadoktor professor Inge Undil. Et meie egoistlikus maailmas rahvuslikke suurkujusid ei taheta hästi meenutada, siis pöördub koolmeister Peep Leppik Inge Undi arvukate õpilaste nimel tema poole avaliku kirjaga.

„Ja jälle on üks aastaring täis saanud. Teie (resp. meie) eas kulgeb aegki hoopis teistmoodi, kui kunagi minevikus, noorusest rääkimata… Aga sedagi saame teada alles siis, kui tohutu elukogemus seljataga ja kõike tehtut pole isegi endal võimalik kokku võtta-üldistada. Tehku seda teised, kui suudavad!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mõeldes meie kunagisele koostööle ja mõttevahetustele, meenub ikka ja jälle 1990-ndate 1. pool, kui Eestis käisid veel sisulised vaidlused (nüüd on needki vaibunud, isegi ÜPUI suleti – pole ka juhendajaid) põhikooli ja gümnaasiumi uue õppekava ümber.

Truuna toonasele TEADUSE vaimule ja pedagoogika ajaloo tundmisele, kuulsin Teid siis vähemalt kolmel korral sõna võtvat-ütlevat: „Enne üleminekut uuele õppekavale tuleb teaduslike meetoditega määrata meie õpilaste teadmiste TASE, siis on hiljem võimalik võrrelda.“ Seda muidugi ei tehtud, sest oli alanud pime Lääne jäljendamine ja moodsate „innovaatiliste“ projektipõhiste „teadlaste“ tsiteerimine, suurrahvaste elu ahvimisest rääkimata.

Vast kuulsite ise – üle nädala tagasi ütles ka Mika Keränen Vikerraadios, et HTMs pole ühtki inimest, kes praktilist õpetajatööd tunneks, kuigi suunavad koolides toimuvat. Mika töötas seal viis aastat ja on nüüd õpetaja Luunja koolis.

Siin me siis nüüd oleme. Isegi meie gümnasistide arukus (IQ) on selle sajandi algul kukkunud lausa 8 (!) standartpunkti. Ja mis eriti hirmutav – sel teemal ei soovita isegi arutleda.

Mida oleksite Teie, Aleksander Elango või Heino Liimets (kui piirduda tippnimedega) sel puhul toona öelnud-teinud? See oleks olnud ju ühiskonnas plahvatus, aga nüüd… ei katkesta me isegi enesekiitmist!

Teie 90-ndal sünnipäeval paar aastat tagasi ütlesin välja soovi kohtuda ka 100-ndal juubelil (et Teie nime toel  didaktika vallas võidelda). Ka arvukad õpilased-mõttekaaslased soovivad seda. Palju õnne sünnipäevaks, meie Inge Unt!

Peep Leppik (koos Reedaga), üks Teie akadeemiline poeg

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused