Rahvas tahab pensionisammast ruttu vabaks, fondid põlevad kriisis

Varia,
- Updated

Mitmel pool on inimesed avaldanud arvamust, et erakorralise olukorraga seoses tuleks pensionisambad ruttu vabaks lasta, sest raskel ajal aitaks see paremini toime tulla.

Samal ajal on president selle Riigikogus vastu võetud reformiseaduse tagasi lükanud. Nüüd on pall uuesti presidendi käes, kuid tõenäoliseks peetakse, et asi jõuab kohtusse ning venib veelgi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Pensionisammas vabaks ja kohe! Praegu vajavad seda reaalselt enamus rahvast, eriti töötuks jäänud või jäävad inimesed,” seisavad üleskutsed sotsiaalmeedias. „President peab kohe allkirjastama ja seadus jõustuma, miks peavad inimesed laenu võtma ja riigipoolset abi ootama“

Rahandusminister Martin Helme kirjutas eile sotsiaalmeedias, et valitsuse laual on praegu ettepanek peatada (ajutiselt?) sarnaselt eelmisele kriisile II pensionisambasse tehtavad maksed. “See vabastaks umbes 400 miljoni eurose kulu eelarvest ja tõstaks kõigi inimeste reaalselt kätte saadavat palka,” märkis ta.

“Praeguses olukorras, kus samba raha tuleb õnnetutel fondidel investeerida nii-öelda kasvavatesse varadesse, on selle tegevusega jätkamine arulage. Muide, vaadates, kuidas majanduskriis sõidab teist korda kümne aasta jooksul nagu muruniiduk üle kõigist sammastest, kõlab lausa piinlikult kogu see jutt, mida veel mõne nädala eest räägiti tulevikuks kõrvale panemisest…” osutas ta opositsionääride jutupunktidele.

Äripäev kirjutas, et koroonaviirus räsib pensionifonde ja börsitaevasse alles kogunevad pilved. „Agressiivsed indeksitesse investeerivad fondid on kolme kuuga kukkunud 20% ja enamgi. Ainult kaks konservatiivset pensionifondi, Tuleva maailma võlakirjade fond ja LHV XS on kolme kuuga 0,9% ja 0,01% teeninud.”

Pensionireform on senisel kujul takerdunud. Seetõttu on inimeste võimalused oma teise samba varasid ümber tõsta piiratud.

7 commentsOn Rahvas tahab pensionisammast ruttu vabaks, fondid põlevad kriisis

 • Avatar

  Eelmise kriisi ajal said soovijad vähemalt jätkata maksete tegemist II sambasse ja riik hüvitas tagantjärgi omapoolsed maksed.
  Pidage silmas, et see II sambasse makstav raha on isikustatud sotsiaalmaks, mitte mingi anonüümne ja umbmäärane “riigieelarve raha”. See on meist igaühe poolt oma tööga teenitd raha, mille eesmärk on tagada sotsiaalteenused ning pension.
  Minu silmis on iga valitsus, kes läheb pensionisüsteemi kallale täiesti taunimist ja järgmistel valimistel mittehääletamist väärt. Pensionitega ei mängita, pensionisüsteemi (ja riigi) peamine väärtus on stabiilsus. Juhul kui keegi otsustab vähimagi ohu korral esimese asjana käe sirutada pensionifondide poole, on tegemist puhtakujulise päti ja kaabakaga, vahet pole kas tegemist Reformi, EKRE, Isamaa või kellegi teisega.

 • Avatar

  Kui te selle 2. samba raha eest praegu makarone ostate, siis mida te pensioniea saabudes tegema hakkate?
  Ei saa öelda, et “rahvas tahab” — mina kuulun ka rahva hulka — olen kodanik ja maksan makse aga ei soovi ei pensionifondi maksete peatamist ega ka II samba kiiret laialijagamist.

  • Jüri Kukk

   Nojah. Mina olen ka üks rahva seast, pealegi pensionieelik, aga just teistpidisel arvamusel – minu II sambas olev raha on ikka väga kõhna ja nüüd veel ka vähenemas, stabiilsust küll ei näe. Mina toetan seda reformi, kuid mitte makaronide ostmise nimel, vaid selleks, et saaksin ise oma raha käsutada. Pensionide järele sirutati käsi ka juba enne mistahes ohtusid (Isamaa valimislubadus), maksed peatati ka eelmise masu ajal Reformierakonna valitsuse poolt. Nii et kui keegi otsuseid teeb, siis rahvas, vähemalt mina ja Kaarel, selle küsimuses ühtsed pole.

 • Avatar

  Eestile pole üldse presidenti vaja eriti sellist rahvavaenulikku…..

 • Avatar

  Oleks hea kui maksavad2 samba raha valja kas se on tosi

 • Avatar
  andres leet

  Krd. Orissaare seeneline tegeleb mingi tulukeste lehvitamisega, selleasemel, et pensionirehvorm välja kuulutada

 • Avatar
  andres leet

  Teise samba raha vabaks ja kohe!
  Et hullemat era hoida

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused