Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rakvere Kroonikeskus sülitab põhiseadusele, koheldes erakondi ebavõrdselt

-
21.02.2023
EKRE kandidaadid Grossi kaubamaja ees, kus seni on telgikampaania veel lubatud

Rakvere kesklinnas asuvas Kroonikeskuses koheldakse erakondi ebavõrdselt, selline käitumine on põhiseadusega vastuolus.

Nimelt lubati Reformierakonna kandidaadid oma valimisnänniga sellesse kaubanduskeskusse reklaami tegema, EKRE-le aga öeldi ära.

EKRE Lääne-Virumaa osakond plaanib teema tõstatada võrdse kohtlemise voliniku ja Erakondade Järelelevalve Komisjonis varjatud annetuse uurimiseks.

„Näha on, et võrdusõigus kehtib ainult vasakliberaalidel omavahel ringkäenduslikult. Suvaõigus on juba norm, mitte erand,“ kommenteeris Lääne-Virumaa EKRE osakonna esimees, Riigikogu liige Anti Poolamets. „Kroonikeskuse poolt üksnes Reformierakonna siseruumidesse lubamine on samuti tüüpiline suvaõiguse väljendus. Tahaks näha, mis hakkab juhtuma, kui nende suhtes midagi sarnast tehakse. Kui kutsume Kroonikeskusest ühtki ostu mitte tegema ja nii mitu aastat järjest. Kui vasakäärmuslased valimised võidavad või varastavad, siis näeme suvariigi plahvatuslikku kasvu, kindlate käte kägistust õiguskaitseorganite politiliseerimise kaudu ning vihakõne-tsensuuri kehtestamist.“

Kõik EKRE ebaseadusliku ahistamise katsed on Rakveres seni läbi kukkunud. Nii kaotas Rakvere linn juhtumi, mille puhul linnakunstnik Marju Püümets algatas EKRE sinimustvalge värvikombinatsiooniga reklaami keelamise viimatiste kohalike omavalitsuste valimiste ajal ning pidi EKRE-le kahjutasu maksma. Samuti siis, kui endine Rakvere linnakunstnik ja homoaktivist Teet Suur nõudis EKRE kontori asukohatähise kõrvaldamist avalikust ruumist, mis ei läinud läbi.

Põhiseaduse § 12 ütleb, et kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.

Sarnaseid juhtumeid on kosta ka mujalt Eestist.