Rakveres toimuv teatrifestival muutus logol Baltozcandaliks

Varia,
- Updated
Baltoscandali reklaam

Rakveres tänavu suvel toimuva rahvusvahelise teatrifestivali Baltoscandal logol „ilutseb“ Z-täht, mis teatavasti on tunnistatud sõjategevust toetavaks vaenulikuks sümboliks. Nimelt on Baltoscandalile tuttava B-tähe külge „keevitatud“ ilmselt aastaarvule viitav number „2“, mis kokkuvõttes fantaasiale enam palju ruumi eri jäta.

Seda ebaõnnestunud kujundust näeb äsjaalanud reklaamikampaanias nii meedias kui ka linnapildis.

Võib arvata, et tegu pole tahtliku aktsiooniga, võimalik, et see logo valmis juba enne Venemaa agressiooni Ukrainas, kuid kokkuvõttes näeb tulemus välja asjatult provokatiivne.

Siseminister Kristian Jaani on öelnud, et Ukraina sõja tõttu tuleb suhtuda väga rangelt erinevatesse sõjapropaganda sümbolitesse, milleks on kujunenud näiteks Z-täht, aga ka Georgi lint. Seda eriti lähenevat 9. maid silmas pidades.

Baltoscandal on iga kahe aasta tagant Rakveres toimuv rahvusvaheline teatrifestival, mis leiab tänavu aset 17. korda.

Tegemist on Baltimaade vanima ja tänaseni regiooni ühe suurima etenduskunstide festivaliga, mis toob Rakverre kokku esinejad Eestist, Euroopast ja mujalt maailmast.

Nelja päeva jooksul juulis näidatakse festivalil 13 lavastust, erinevaid kunstiprojekte ja filmiprogrammi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused