Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rassismiteema imbub isegi jõulutraditsiooni: Hollandis keelati Must Peeter

-
19.09.2019
© Scanpix.

Pärast aastaid kestnud vaidlusi ja kohati isegi vägivaldseid meeleavaldusi otsustas riiklikku jõuluparaadi korraldav Hollandi ringhääling, et sel aastal seal mustaks võõbatud näoga jõulutegelast ei näe.

Zwarte Piets ehk Mustad Peetrid, kes saadavad Sinterklaasi iga-aastasel riikliku teleülekandega paraadil, saavad sel aastal hoopis tahmased näod mustaks võõbatud nägude asemel, teatas ringhääling NTR, mille sõnul oli tegu “järgmise loogilise sammuga”.

Eelmisel aastal kaasas NTR rassismivastaste protestide tulemusena paraadile nii mustaks võõbatud nägude kui tahmanägudega Musti Peetreid. NTR-i sõnul austas see nii traditsioone kui muutusi ühiskonnas.

Sinterklaasi abilised on Hollandis traditsiooniliselt kandnud pidulikke kostüüme, suuri kullast kõrvarõngaid, afroparukaid, punast huulepulka ja kogu nägu katvat musta grimmi. Kriitikute sõnul on see rassistlik viide orjapidamisele.

Paljud hollandlased aga kaitsevad traditsioonilist Peetrit, öeldes, et tema nägu on must ainult seetõttu, et Sinterklaasi abiline on saanud korstnatest laskumisel tahmaseks.

Viimastel aastatel on vastuolud toonud kaasa meeleavaldusi ja vastumeeleavaldusi, vandaalitsemist, vägivalda ja isegi kohtuotsuseid rassiviha õhutamise eest.

UU