Reformierakonna suur saladus: kuulujutud saadeti ajakirjandusele aasta eest Rakvere paleepöörde takistamiseks

Uudised, Varia,
- Updated
©Priit Simson/Ekspress Meedia
Reformierakond paistab üha enam kõverpeeglipildis.

Kõik niidid viivad selleni, et ministriks tõusnud Marti Kuusiku vaenamine sai alguse aasta eest Reformierakonna Rakvere kontorist.

Eesti Ekspressi artiklis (https://ekspress.delfi.ee/kuum/marti-kuusiku-suur-saladus-peretuttavad-raagivad-et-uus-minister-on-vaga-vagivaldne-ja-on-kahel-korral-purustanud-oma-naise-kaeluu?id=86056291) väidetakse, et informatsioon hakkas laekuma aprilli algul ja kaebusi tuleb teistegi kohta: “Materjale ja vihjeid jõuab toimetustesse sageli ja EKRE võimule tõusmine ei meeldi paljudele”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Millal see informatsioon ikkagi tegelikult jõudis? Siin lehel ( https://www.err.ee/934778/marti-kuusik-koduvagivalla-vaidetest-tegemist-on-infooperatsiooniga ) väidetakse, et juba üle aasta tagasi: “”Ringvaatele” andis intervjuu ka Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora, milles ütles, et Kuusiku väited infooperatsioonist ei vasta tõele, sest allikad on kõik lehe enda leitud ja nad üksteisest ei teadnud. Moora rääkis ka seda, et tegelikult sai toimetuse mõni töötaja vihjeid Kuusiku väidetavast vägivaldsusest juba rohkem kui aasta tagasi, kuid kuna tol ajal ei teadnud nad, kellega on tegemist, jäeti see info edasi uurimata.”

Peretuttavad ei tunne teineteist? Väheusutav

Nii, et kui ei teata, kellega on tegemist, pole perevägivallasüüdistusel tähtsust, siis peksku edasi ja asjast ei peeta vajalikuks teavitada politseid?!

Samuti on kummaline, et leiti väidetavalt viis peretuttavat, kes teineteisest ei teadnud. Uued Uudised on rääkinud samuti mitme Marti Kuusiku peretuttavaga ja nemad väidavad, et nende poole pole pöördunud ei politsei ega ka ajakirjandus, ka pole nad kuulnud kellestki, kellega oleks räägitud.

Kas te kujutate nüüd ette peret, kelle tuttav te olete ja te ei tunne ise nende tuttavaid. See peab ikka üks eriti suur tutvusringkond olema…

Räpased võimumängud Rakveres

Kuid siin on veel üks ja kõige olulisem asi, mida muidu hästiinformeeritud Eesti Ekspress ega ka Postimees ei tea. Küll aga on sellest korduvalt kirjutanud Postimehe sõsarväljaanne Lääne-Viru maakonnaleht Virumaa Teataja (https://virumaateataja.postimees.ee/4478158/rakvere-voimuliit-laguneb-kas-umbusaldamised-tulevad

https://virumaateataja.postimees.ee/4478756/rakvere-koalitsioon-laks-lohki-volikogu-esimeest-ootabki-umbusaldamine

https://virumaateataja.postimees.ee/4483504/matused-kuulutati-valja-aga-peielised-kohale-ei-tulnudki).

Nimelt tekkis võimalus, et Rakvere linnavolikogus pääseb EKRE koalitsiooni ning selle esindajast Marti Kuusikust võib saada volikogu esimees. Kuigi esialgu plaaniti umbusaldada IRL-i, siis sogases vees kalastamises jõudis korraga esile variant, et kohalikud valimised võitnud Reformierakond saab ise hundipassi. See lüke mõistagi Reformierakonnale ei meeldinud ning läks lehmakauplemiseks, mille tulemusena säilitati status quo – umbusaldajad lihtsalt ei tulnud volikogu istungile kohale. Ehk nagu kohalik leht kirjutas: „Matused kuulutati välja, aga peielised kohale ei tulnmudki“.

See juhtus veidi üle aasta tagasi ehk täpselt siis, kui Moora tunnistusel lekitati esimesed laimavad kaebekirjad Eesti Ekspressi.

Ülimalt lühinägelik peaks olema inimene, kes ei vii siin asju kokku.

Vaidlus riigigümnaasiumi ümber

Meenutagem siinkohal, mis oli Rakvere erinevate poliitiliste jõudude tollasteks põhilisteks vaidlusküsimusteks.

Marti Kuusik ja Anti Poolamets EKREst seisid vankumatult selle eest, et plaanitav riigigümnaasium tuleks tunnustatud arhitekti Alar Kotli poolt loodud ajaloolisse Rakvere gümnaasiumi majja. Reformierakond aga surus peale plaani ehitada riigi raha eest samasse naabrusesse uus hoone, mis jätaks ülejäänud linna koolimajad pooltühjaks.

Vaidlus oli tuline, koguti allkirju, kirjutati artikleid, korraldati pikette ning asi jõudis umbusaldamiseni.

Asi vaibus. Vägivallasüüdistused ei huvitanud järsku enam ei kohalikke muretsejaid, kellede “lähedane tuttav” Karin oleks võidud vabalt kohutava jõhkardi poolt kasvõi maha lüüa, ega ühiskonna vastutustundlikku valvekoera Eesti Ekspressi, veel vähem Reformierakonda, kelle jaoks seekordne lahing oli võidetud.

Kaja Kallase ähvardus

Marti Kuusiku väidetav vägivaldsus oli ükskõik igaühele, kuni ta oli niiöelda tundmatu poliitik.

Nüüd, kui ta esitati ministrikandidaadiks, toodi lugu taas sahtlist välja rünnakuks EKRE vastu valitsuses.

Meenutagem, et Reformierakonna liider Kaja Kallas ähvardas juba tükk aega tagasi, et neil on olemas salarelv, millega võivad takistada EKRE valitsusse minemist. Nagu selgus, polnudki tegu tühipalja hooplemise, vaid vanade vihjetega, mis nüüd uuesti üles kaevati, mõlemasse Eesti meediamajasse ette laotati ning edasine oli juba tehnika küsimus.

Loomulikult oli kogupauk ajastatud täpselt sellele ajale, kui ministrikandidaadid Riigikogu saalis ja presidendi ees ametivannet andsid.

Reformierakonna Lääne-Virumaa osakonna juht Aleksandr Holst aga ei varja oma heameelt Kuusiku ebameeldivuste üle, avaldades seda kõval häälel näiteks üle kohaliku söögikoha, mis kannab nime Kurva Kodu.

On ka põhjust rõõmustada, sest eelmiste kohalike valimiste eel Reformierakonna nimekirja kokku pannes leidis sealt Marti Kuusiku nime, kuid vahepeal olukord muutus ning Kuusik liitus EKRE nimekirjaga https://virumaateataja.postimees.ee/4196153/peremees-voi-poliitiline-parisori

Vähifondi liidrite roll

Üks huvitav seos on Reformierakonnaga veel. Nimelt on teada, et Eesti Ekspress püüdis Marti Kuusiku eksabikaasale läheneda Reformierakonna piirkondliku arendusjuhi Katrin Kuusemäe kaudu, kel on Karin Kuusikuga olnud kokkupuuteid ja kes on ka ühtlasi vähiravifondi „Kingitud elu“ tegevjuht. Meenutagem, et Eesti Ekspressi ajakirjanik Toivo Tänavsuu on sama fondi juhatuse liige.

Noor ja edukas Katrin Kuusemäe paistis viimatise valimiskampaania ajal silma suurte individuaalsete plakatitega. Kuigi häälesaak ei olnud just suur, sai temast Taavi Rõivase teine asendusliige ning pärast Rõivase tõenäolist Euroopa Parlamenti valimist ja Rakvere linnapea Marko Tormi loobumist, saabki temast Riigikogu liige. Nii, et suurteks võitlusteks poliitilist motivatsiooni jätkub küll ja veel.

Muide, Karinit tema Facebooki sõbralistist ei leia.

Mida tunnistajad tegelikult kardavad

Nüüd jääb veel küsimus, kuhu need tunnistajad kõik kadusid, kes väidetavalt olemas olid, et nüüd neid taga otsitakse.

Vastuolu Eesti Ekspressi paskvillis seisneb selles, et väidetavalt olevat kedagi tunnistajat keegi jõmm vana BMWga jälitatud. Huvitav, kust sai Marti Kuusik väidetavast kaebajast teada, kui need anonüümsused on toimetuse kinniste uste taga.

Nimelt on juhtunud nii, et sauna panin, küla läks – kohalike räpaste võimumängude saunasüütamisest läks nüüd piltlikult öeldes põlema terve küla – rohkem, kui väidetavad peretuttavad oma “südamepuistamise” ja “muretsemise” kampaaniat algatades arvasid.

Meenutame paralleeliks Karoli Hindriksi Stroomi ranna kividegaloopimiselugu, milles üks laimav postitus Facebookis kasvas peaaegu, et rahvusvaheliseks skandaaliks, esiuudiseks, mida pidevast kordamisest faktina võtma hakati. Ning mis päädis sellega, et politsei hakkas uurima valesüüdistust.

Kas ei või just siin peituda uba, miks „tunnistajad“ kardavad. Nad on andnud valetunnistusi.

Nõiajaht nõrkadel jalgadel

Karin Kuusiku süüdistust tagasilükkavat avaldust ei peeta millekski, kuigi ta on loo kõige otsesem tegelane. Teda hoopis meelitatakse iga hinna eest “kapist välja tulema” (Sass Henno kiri), pakkudes Marti süüdistamise eest 100 001 eurot.

Selline pealekaebamine meenutab mõnda teist aega, milles me enam elada ei taha.

Karin Kuusiku kunagise töökoha juures Hulja lasteaias peetud jahi tulemuse võttis ajakirjanik kokku nii: “Aga pereelu kohta ei teadnud ka tema suurt midagi. Ütles vaid: „Karin meile ju millestki ei rääkinud. Mõnikord noh jah, mees peksis napsuse peaga. Aga ega ma ju seda pealt ei näinud.“

Pereelu kohta suurt ei tea, aga peksmist küll – ja seda veel vägagi täpselt, et mõnikord ja napsuse peaga… Ei ole jälle usutav.

Sealsamas loos öeldakse, et Marti Kuusiku ema töötab perearstina. Ometi teab iga Rakvere inimene ja Kuusikute perekonnatuttav, et proua Kuusik pole eales olnud perearst. Niisugune väide tunnistuses näitab selle kaugust otsesest allikast.

Ka LGBT rahvas kannab kauna

Tasub meenutada sedagi, et Marti Kuusikul leidub vaenlasi ka kohalike homoseksualistide ning nende toetajate hulgas, kuna EKRE on aktiivselt seisnud vastu homofilmifestivali Festhearti rahalisele toetamisele linna poolt. Ka see lugu on täpselt aasta vana, sellest ajast, mil Erik Moora teatel hakkasid signaalid laekuma: https://virumaateataja.postimees.ee/4473053/vahemusfestivali-toetuse-karpimine-toi-kohtutee

Lisagem siia veel ühe ilmselgelt kallutatud ja mõtteid suunava artikli Virumaa Teatajast, mis läheb lappama juba pealkirjas: https://virumaateataja.postimees.ee/6648183/ain-suurkaev-intelligentne-inimene-oskab-oma-vigastusi-usutavalt-pohjendada

Muu hulgas saab samast lehest lugeda, et nemadki teadsid külajuttude tasemel Kuusiku pahelisest elust juba ammu. Ometi ei ole nad sellest midagi kirjutanud.

Selle asja vahekokkuvõtteks tuleks küsida, kui palju veel hoiab ajakirjandus tundlikku informatsiooni varjus politsei eest eesmärgiga seda kasutada sobival hetkel poliitilise survevahendina. Ja kuidas see läheb kokku eetikaga?

Eelnev artikkel põhineb inimeste tähelepanekutel ja ajalehtedest kogutud materjalil ja peaks olema tõsine argument selleks, et prokuratuur alustaks Reformierakonna suhtes uurimise algatamist Marti Kuusiku laimamisele kehutamise suhtes.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused