Saksa arstid on kuraažikatest kolmanda maailma meditsiinituristidest tüdinud

Pettunud arst (illustreeriv foto)

Saksamaal ühes Baieri põgenikekeskuses töötav arst teatas, et keeldub edaspidi migrantide ravimisest. Bild vahendab põgenikekeskuses töötanud arsti lugu, kelle sõnul on Deggendorfi keskuse arstikabinetti saabuvad inimesed ülbed ja nõudlikud. Anonüümseks jääda soovinud arst ütleb, et tema meelest on vähemalt pooled keskuse elanikud nn meditsiinituristid.

Doktori sõnul oskab ehk üks patsient neljakümnest ütelda aitäh, kuid paljud neist on paraku uskumatult pretensioonikad. Näiteks tulevad tema juurde mehed, kes nõuavad Viagrat. Arst arvab, et paljud migrandid, eriti aga Sierra Leonest ja Aserbaidžaanist (kellel on väga väike lootus saada Saksamaale jäämiseks luba), tulevadki Saksamaale eesmärgiga saada tasuta arstiabi.

Nende inimeste väljasaatmiseni jõudmine võtab väga palju aega. „Inimesed teavad, kui aeglaselt siin asjad liiguvad. Ja nende meelest on hea mõte lasta end vahepeal saksa spetsialistidel ravida,“ räägib arst.

Arst alustas tööd põgenikega 2015. aasta massilise põgenikevoolu ajal, ta ravis Süüriast ja Iraagist saabunud sõjaohvreid, toetas põgenike vastuvõtmist. Kuid nüüdseks on tõelised abivajajad asendunud ülbete meditsiinituristidega. Hiljuti näiteks virutas üks aserbaidžaanlane ühele Deggendorfi arstile rusikaga näkku. Paar päeva hiljem saabus sama mees vastuvõttu nuga taskus. Keskuse elanik Amadu (26) Sierra Leonest kommenteeris olukorda järgmiselt: „Arst oli selle ära teeninud! Ta annab valesid ravimeid või ei ravi üldse.“

Deggendorfi põgenikekeskuse arst ei soovi enam oma lepingut pikendada ja ta ei ole ainuke.

Allikas: Bild

Refereeris Triin van Doorslaer 

Kommentaarid