Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Seksismihirmus spordimaailm on kuulutanud sõja võistlejaid toetavatele kaunitaridele

-
12.07.2018
Need kaunitarid tunduvad nautivat nii jalgpalli, oma naiselikkust kui ka üldsuse tähelepanu, tundmata ennast kuidagi “ahistatuna”.
© Denis Tyrin/TASS

Kogu niinimetatud progressiivne maailm peab võitlust väidetava seksismi vastu, kuid ühed, kes sellega kaasa tulla ei taha, on kaunid naised ise.

Postimees kirjutab, et FIFA on andnud jalgpalli MM-il tegutsevatele fotograafidele ja teleoperaatoritele korralduse tribüünil oma lemmikutele kaasa elavad naisfännid rahule jätta.

FIFA-s võrdõiguslikkuse eest vastutava Federico Addiechi sõnul on selline manitsus vajalik, et aidata võidelda seksismi vastu. Just seksism on diskrimineerimisvastase rühmituse Fare Networki hinnangul kõige tõsisem probleem tänavusel MM-il.

Addiechi kinnitusel jätkatakse naisfänne kaamerameeste eest kaitsva poliitikaga ka edaspidi. «See on asjade normaalne areng,» ütles ta. Nii kaovad erinevad «kuumad galeriid» jalgpallifännitaridest ilmselt ajaloo hämarustesse.

Kes aga jälgib neid galeriisid, see on kindlasti märganud, et kaunitarid poseerivad seal hea meelega, seega kaitstakse neid, kes ise pole kaitset küsinud. Aga see on Lääne “väärtustele” nii omane, et vasakliberaalide poolt kaitstavad inimesed kuulevad viimastena, et neid on diskrimineeritud.

Vormel-1 juhtivtegelased võtsid mõni aeg tagasi vastu otsuse, et nn vihmavarjutüdrukuid ehk autode juures poseerivaid kaunitare enam ei kasutata. Monaco ja Venemaa etappide korraldajad kavatsevad maailmale siiski oma naiste ilu eksponeerida.

Delfi vahendas ajalehes The Sun avaldatud loo, kus selle ameti telgitagustest rääkis kauaaegne esinduskaunitar, 30-aastane Chantel George, kes on “vihmavarju hoidnud” mitmetel autospordivõistlustel, sealhulgas ka 2014. aasta F1 Suurbritannia GP-l Kimi Räikkönenile.

“Ma olen lihtsalt pettunud, sest ma tean, et paljud minu sõbrad selles tööstuses kaotavad nüüd oma töö,” ütles ta.

Vastupidiselt spordijuhtide arvamusele, nagu oleks modellide kasutamine võidusõiduüritustel tüdrukute objektistamine, ütleb Chantel, et pole end kunagi seksuaalobjektina tundnud. “Minu jaoks oli vormel-1 stardirivis seismine kirjeldamatu kogemus. Ma olen löödud, et ma seda enam kunagi teha ei saa. Tunnen kaasa ka teistele tüdrukutele, kes ei saa kunagi sellist võimalust, nagu mul oli,” rääkis Chantel.

Läänemaailm on juba nii keskendunud kellegi kaitsmisele kellegi eest, samuti ahistamiste ja diskrimineerimise otsimisele, et ei märkagi, kuidas neil on sageli kaitstav objekt puudu. Ilmselt on seal tekkinud omaette feministlike naiste maailm, kes ei tea ega tahagi teada, mida tähendab tunda ennast džentelmenlike meeste poolt ihaldatuna ja seda nautida, nii et see lõpeks naisele meeletult toreda kogemusena.