Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Serena Williamsi skandaal: süüdistused seksismis ja rassismis varjavad süüdistaja meeletusuurt ja haiget saanud egot

-
14.09.2018
Kohtunik Carlos Ramost ründab Suur Ego.
© USA Today Sports/Scanpix

Hiljutine skandaal tennisetähe Serena Williamsi ümber näitab, kuidas igasugustest õigustest ära hellitatud Lääne ühiskond kasutab isegi oma hiigelsuure ego riivamisest tekkinud lihtsas tülis pretensioonikaid süüdistusi “seksism” ja “rassism”.

Pidevate võitude ja kuulsussäraga harjunud Serena Williamsil on muidugi raske taluda mistahes tagasilööke, ja kui ta oma tahtmist ei saa, siis hakkab ta jonnima, nagu ütleb ka üks tema kohta käiv karikatuur, kus kohtunik sosistab Williamsi vastasele Naomi Osakale: “Kas sa ei saaks lasta tal lihtsalt võita?”

Mäletatavasti määras pukikohtunik Carlos Ramos teise seti alguses Williamsile keelatud juhendamise eest hoiatuse ning kui Williams lõhkus reketi ja sai selle eest teise hoiatuse, kaotas ameeriklanna punkti. Kuna ta otsustas seejärel Ramost verbaalselt rünnata, nimetades teda valetajaks ja vargaks, määras Ramos talle rikkumise eest geimikaotuse.

Williams polnud mõistagi karistustega absoluutselt rahul ning pärast mängu süüdistas ta Ramost seksismis, väites, et mehega poleks Ramos nii käitunud. See oli ilmselt ainus võimalus, millega jonnakas tennisist kohtunikku rünnata sai — rassismi mõistet ju kasutada ei saanud, sest mustanahalise Williamsi vastane Naomi Osaka on aasia-aafrika segavereline.

Rassismisüüdistuse korjas aga üles Harry Potteri “ema”, kirjanik J. K. Rowling, kes tõi välja, et kõige diskrimineerivam osa on juhtumist tehtud ja Austraalia väljaandes Herald Sun avaldatud karikatuur, kus Williamsi vastast Naomi Osakat on kujutatud valgenahalise blondiinina, kuigi naine on haiti-jaapani päritolu.

Õhtulehe karikaturist Andres Varustin ütles seepeale ERR-ile, et pilt mitmeplaaniline ning karikatuur pole dokumentalistika. Karikaturist Mark Knight on tema hinnnagul teinud lihtsalt professionaalse töö. “Ta on keskendunud Serenale ja taustal ei viitsinud võib-olla vildikat raisata, see on ainult detail, teine plaan,” arvas Varustin.

Spordimaailm on selles loos suuremas osas kohtuniku poolel. Suurbritannia tennisist ja US Openil segapaarimängus võidutsenud Jamie Murray lükkab tagasi väited, et mehi koheldakse matšide ajal naistest erinevalt. Tennisekohtunikud on lubanud Williamsi boikoteerida. Ramosele on toetust avaldanud ka Rahvusvaheline Tenniseliit.

Spordimaailmas on seksismi- ja rassismisüüdistused väga laiaulatuslikuks muutunud. Kahtlemata on juhuseid, kus inimest solvatakse otseselt nahavärvi järgi, kuid absoluutne enamus kõigist vihaga öeldud sõnadest tuleneb ilmselt siiski vaid spordimängus tekkivatest situatsioonidest, kus ühe poole tulemus pannakse mingil moel kahtluse alla, ja otsest rassismi neis pole. Seksismisüüdistus on samuti suuresti vaid hea võimalus kellelegi “ära teha”.

Spordimaailmas on juba liikvel ka arvamus, et poliitkorrektsusel põhinevad ahistamissüüdistused võivad hakata sporti hullemini pärssima kui reaalne rassism ja seksism ise, sest mistahes (ka alusetu) süüdistus tähendab sportlasele üldjuhul spordimaailmast kõrvaldamist ja teistele konkurentsi hõrenemist.

Allikas: ERR