Soodoma pühitakse Eestimaa pealt

Rubriik Eesti, Varia On
- Updated
©Scanpix
Soodomat enam kaardilt ei leia

Sodoomia, sodomiitide ja Soodoma tähenduse üle on viimasel ajal palju arutatud, nüüd kirjutas Õhtuleht, et pilkealuseks olnud Soodoma küla kaob Eesti kaardilt, nagu pühiti samanimeline linn kunagi karistuseks ka piiblilegendis.

Põlvamaal Kanepi lähistel asuv üle 200 elanikuga Erastvere küla neelab alla 150 elanikuga Soodoma. Mõisniku algatatud ja punaparuni jätkatud liiderliku ja homoseksuaalse nüansiga nimenali saab peatselt lõpu. Aasta tagasi esitasid Erastvere ja Soodoma küla elanikud saja allkirjaga taotluse ajaloolise Erastvere külanime ennistamiseks. Seda ENSV kohanimekomisjoni poolt 1977. aastal pandud pilkenime Soodoma asemele, kirjutab Õhtuleht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1977. aastal ENSV kohanimekomisjoni poolt antud nimetus Soodoma ei olnud varem sealkandis küla nimeks olnud. Soodomaks kutsuti üksnes pilkena endises Erastvere vallas asunud rida popsitalusid.

Viimati pääses Soodoma küla uudistesse mõne päeva eest, mil palgiveoki purunenud rehv põhjustas veoki ümberpaiskamise ja nelja auto avarii.

Kuigi Soodoma kaob, jääb alles siiski Komorra, sest samas külas asib sellenimeline kinnistu.

Soodom ja Gomorra olid linnad, mida mainiti Esimeses Moosese raamatus, see käis läbi aga ka Koraanis. Neid linnu võrreldi Eedeni aiaga kui hästi-niisutatud ja rohekat ala, sobilikuna ulukite karjatamiseks. Soodom ja Gomorra muutunud sünonüümseks kahetsemata patuga, Soodomat ja Gomorrat on kasutatud kui metafoore vaatlemaks liiderlikkust ja homoseksuaalsust kõrvalekaldena. See lugu on seetõttu andnud mitmes keeles selliste sõnade esiletulekuks nagu sodoomia, mida kasutatakse sodoomiaseadustes kirjeldamaks seksuaalset “kuritegu looduse vastu”, mis koosneb kas homoseksuaalsest või heteroseksuaalsest anaal- või oraalseksist, või seksuaalsuhetest inimese ja mitte-inimesest loomaga.

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused