Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soome multikultuurne missimaailm: Sephora Ikalaba ja Alina Voronkova

-
01.10.2018
Alina Voronkova, Miss Soome 2018
© UU

Ilmselt pole paljud eestlased märganud uudist, et miss Soomeks sai tänavu Alina Voronkova.

Naiseilu on missivalimistel kõige tähtsam faktor, seetõttu poleks ehk õige soomlaste valikut jutuks võttagi, kui põhjanaabrite missivalimised poleks varemgi skandaale tekitanud – eelmise aasta jaanuaris kuulutati Helsingi iluduskuningannaks Aafrikast pärit mustanahaline Sephora Ikalaba, mis lõi riigis kired lõkkele. Ka nüüd on internet täis arutelu, et kas venelanna ikka sobib Soomet esindama.

Taustaks võiks öelda, et Alina Voronkova on sündinud Soomes ja Soome kodakondusega, tema ema on ingerisoome päritolu ning tema kallim on hokimängija Joonas Hurri. Küsimus polegi mitte Alinas endas, kuivõrd missivalimiste taustas.

Miss Universumi valimistel võib esikaunitariks valida mistahes rassist neiu ja sellest pole midagi. Kui aga võtta aluseks rahvusriigi tausta, siis enam nii üheselt “salliv” olla ei saa. Missid ja esimesed-teised printsessid saadetakse sageli oma riiki esindama väga erinevatele rahvusvahelistele võistlustele. Soome on nagunii paljudele tundmatu maa ja mis hakkab toimuma siis, kui seda riiki hakkab esindama neegritar või Vene nimega neiu?

Esimese variandi puhul võib asjatundmatul inimesel tekkida küsimus, et kas see Soome on mingi Aafrika riik või USA-sarnane migrandimaa? Vene nimega esikaunitar külvab veelgi rohkem segadust, seda ka lähimates maades – kas see Soome on mingi Venemaa osa või siis venestunud maa, nagu Valgevene? Seda enam, et ka impeeriumimeelne Venemaa saab hoogu juurde – naaberriigi ilusaim naine on “naša”, kes lööb kõik soomlannad üle! Kas soomlaste endi uhkus ei kannata?

Tundub ehk norimisena, aga nii see tegelikult reaalses elus käibki. Kui “rassistlikult” see ka ei kõlaks, peaks Soomet tema üha multikultuursemaks muutuvast ühiskonnast hoolimata esindama siiski soomlannad. Selle maa naiste ilu peaks seonduma põhjamaiste ja euroopalike naistega – mida soomelikku esindab Sephora Ikalaba? Soome peab tähendama soomelikku kõiges!

Soomlaslik on hoopis järgnev nimekiri: esimeseks printsessiks valiti 18-aastane Eevi Ihalainen ja teiseks printsessiks 23-aastane Jenny Lappalainen, viimane valiti ka pressi lemmikuks. Rahva lemmik on 23-aastane Milla-Mari Waismaa, vahendab Iltalehti.

Kui võtta ette arvamus, et iluvõistlustesse ei tohiks poliitikat segada ja aluseks peaks olema naiseilu, siis multikultipoolelt on poliitika ja ideoloogia juba ammugi sees. Eks neegritari valimine Miss Helsingiks oli samuti poliitkorrektsusest tingitud, sest silmailu seal tõesti polnud. Veel hullemini aga valgub missivalimistesse soolise võrdõiguslikkuse teema – #metoo survel lõpetati Miss Ameerika iludusvõistlusel bikiinivoor kui naiste käsitlemine seksiobjektidena, selle asemel räägivad kaunitarid ühes voorus oma eneseteostusest. Võiks ju küsida, mis iludusvõistlusest seal enam juttu olla saab – olgu siis juba karjäärinaiste kogemuskonverents!

Iludusvõistlused sellistena, millistena neid alguses ellu viima hakati, on ilmselt minevik. Juba on juttu sellest, et osaleda võiksid ka transseksuaalid, varsti ilmselt ka naiselikud mehed – kõik see tuleb paratamatult, kuid naiseiluga pole sellel enam mingit pistmist. Päris põnev aga võiks olla mosleminaiste iludusvõistlus – kellel on silmapaistvam burka! Või siis ilusaimad silmad, mis läbi pilu välja paistavad!

Ilmselt pole ka Eestis enam kaugel aeg, mil Tallinna missiks valitakse mõni Euroakadeemia pseudotudengist neegritar. Alina Voronkovale tahaks siiski õnne soovida, sest vähemalt tema FB-konto järgi otsustades on ta soomemeelne!