Soomest tulija: piirikontroll andis rahustava tunde – see tuleks kindlasti taastada

Varia,
©Uued Uudised
Piirikontrolli taastamine on inimestele turvatunde andnud. Pilt on illustratiivne.

On palju inimesi, kellele meeldib “avatus” ja sagivad rahvamassid, kuid paljud avastavad nüüd uuesti, et piirikontroll annab üldist turvalisust kõvasti juurde. Uued Uudised avaldavad Jonase vastavasisulise sotsiaalmeediapostituse.

“Tulin just õhtuse laevaga Soomest. Teate, see võib kõlada küüniliselt, aga laevalt maha sõites oli üle hulga aja jälle kindel ja rahustav vaatepilt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Juba Soomes anti A4 formaadis leht, kus küsiti elementaarseid küsimusi nagu nime, telefoni, e-maili aadressi, allkiri alla ja Eesti poolel veel sama asja, + auto numbrit ka. Ja vaatepilt oli järgmine: vastas piirivalve ja politsei, kõigil maskid ees, paluti ID kaarti, käidi piiriputkas kontrollimas, küsiti, et kas kõik on korras ja kaebusi pole, sooviti head teed.

Ma küsisin, et kas tööd palju, et kas peate ikka vastu? Maski tagant nägu ei näinud, aga häälestki oli aru saada, et inimene on väsinud. Soovisin jõudu ja vastupidamist.

Laevas oli mõnus ja vaikne. Ei olnud kogu seda maakera paabelit. Ei näinud ühtegi… saate aru. Igatahes oli üle hulga aja tunne, et tulen kindlasse kohta. Ja selleks kulus… ütleme 30 lisaminutit. Noh ja mis siis? Vähemalt on riigil ometi mingigi kontroll selle üle, kes kuhu ja millal sisse-välja voorib.

Nii et küüniliselt võib väita – paradoksaalsel kombel on sellest coronast abi ka. Ma tõesti loodan ja palun kõigevägevamat, et jätkuks mõistust piirikontroll jätta ja taastada. Uskuge mind, see tasub kuhjaga ära. Veelkord jõudu nendele inimestele!”

Kommentaarid

One commentOn Soomest tulija: piirikontroll andis rahustava tunde – see tuleks kindlasti taastada

  • Avatar

    Juba pühapäeva õhtul toimis kõik nii nagu vaja
    pisike ääre märkus, et tervisedeklaratsiooni lehel võiks juba olla auto nr. lahter ….. 🙂

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused