Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soovitus, mis sobib tänasesse päeva: ära lähtu välisest survest, vaid oma sisetundest

-
29.07.2021
Tänapäeva inimesel on peal suur surve, seda ka sotsiaalmeedia kaudu.
© UU

Tänane Eestimaa on lõhestunud nii vaktsineerimise küsimuses kui ka palju muude sündmuste kontekstis ning paljud ei saa aru: mis toimub? Ka infot on tohutult palju ja seetõttu on otsuseid teha raske. Sotsiaalmeedias annab oma asjalikud soovitused vaimne nõustaja Ilona Karula.

“Läbi aegade on inimesi allutatud ja maid vallutatud hirmutamiste, väljapressimiste, manipuleerimiste ja ultimaatumite esitamiste kaudu. Siinkohal enne kui otsustad enesele alla jääda ehk olukorrale alla anda, esita endale küsimus: “Kas mind mõjutatakse läbi hirmutamise? Kas ma tunnen välist survet? Kas mind survestatakse ultimaatumite esitamise kaudu?” Kui saad vastuseks jah, siis ära anna järgi, sest igasugune väljapressimine on eetikaväline jõudude demonstreerimine,” kirjutab Ilona Karula.

Ta jätkab: “Inimese vaba tahe on püha, millesse pole õigus sekkuda mitte ühelgi institutsioonil. Hoia meeles: Surve tohib tulla ainult sinu seest, mitte väljast, kuna siis langetad sa õige valiku, sest järgned oma sisemisele tundele. Mistahes välisele survele alludes teeb inimene alati vale valiku. Eetiliselt puhtad, ausad ja läbipaistvad otsused ning valikud langetatakse alati ilma hirmuta!

Ultimaatumite esitamine tähendab võõra tahte peale surumist, mil sinu vaba tahet ei austata ega sellest hoolita. Ultimaatum ei otsi kunagi kompromissi. Miks peaksid sa koostööd tegema kellegagi, kes ei soovi leida kooskõla?

Tsirkuseloomad hakkavad trikke tegema alles siis, kui läbi väärkohtlemise on nende vaim murtud. Kui vaim on murtud, ollakse kaotanud kõik. Mõtle kümme korda üle, enne kui otsustad alistuda ja saada tsirkuseloomaks.”