Soovitus, mis sobib tänasesse päeva: ära lähtu välisest survest, vaid oma sisetundest

Varia,
- Updated
©UU
Tänapäeva inimesel on peal suur surve, seda ka sotsiaalmeedia kaudu.

Tänane Eestimaa on lõhestunud nii vaktsineerimise küsimuses kui ka palju muude sündmuste kontekstis ning paljud ei saa aru: mis toimub? Ka infot on tohutult palju ja seetõttu on otsuseid teha raske. Sotsiaalmeedias annab oma asjalikud soovitused vaimne nõustaja Ilona Karula.

“Läbi aegade on inimesi allutatud ja maid vallutatud hirmutamiste, väljapressimiste, manipuleerimiste ja ultimaatumite esitamiste kaudu. Siinkohal enne kui otsustad enesele alla jääda ehk olukorrale alla anda, esita endale küsimus: “Kas mind mõjutatakse läbi hirmutamise? Kas ma tunnen välist survet? Kas mind survestatakse ultimaatumite esitamise kaudu?” Kui saad vastuseks jah, siis ära anna järgi, sest igasugune väljapressimine on eetikaväline jõudude demonstreerimine,” kirjutab Ilona Karula.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta jätkab: “Inimese vaba tahe on püha, millesse pole õigus sekkuda mitte ühelgi institutsioonil. Hoia meeles: Surve tohib tulla ainult sinu seest, mitte väljast, kuna siis langetad sa õige valiku, sest järgned oma sisemisele tundele. Mistahes välisele survele alludes teeb inimene alati vale valiku. Eetiliselt puhtad, ausad ja läbipaistvad otsused ning valikud langetatakse alati ilma hirmuta!

Ultimaatumite esitamine tähendab võõra tahte peale surumist, mil sinu vaba tahet ei austata ega sellest hoolita. Ultimaatum ei otsi kunagi kompromissi. Miks peaksid sa koostööd tegema kellegagi, kes ei soovi leida kooskõla?

Tsirkuseloomad hakkavad trikke tegema alles siis, kui läbi väärkohtlemise on nende vaim murtud. Kui vaim on murtud, ollakse kaotanud kõik. Mõtle kümme korda üle, enne kui otsustad alistuda ja saada tsirkuseloomaks.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused