Tallinna ülikooli professori tase: Mihhail Lotman soovitas Jaak Madisonil viia Lihula sammas Brüsselisse

Varia,
- Updated
©Scanpix
Praegu asub Lihulasse püstitatud ausammas Lagedil.

Kommenteerides Mihhail Lotmani süüdistust „Suvereporteris“, kus Riigikogu liige kritiseeris EKRE-t justkui tahaks see Eestit Lihula samba teemaga lõhestada, vastab EKRE poliitik Jaak Madison, et seni, kuni ei keelata 9. mail totalitaarsete režiimide sümbolite õhutamist ja propageerimist avalikus ruumis, ei ole mõtet silmakirjatseda.

Tallinna ülikooli (sic!) professor, valitsuspartei Isamaa esindaja parlamendis Mihhail Lotman lõi lauale absurdse süüdistuse, justkui tõi EKRE Lihula samba teema üles nimme pärast laulupidu. Tegelikkus on muidugi teine.

Kommenteeris seda, ütles Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison, et Eestis on alati olnud nahahoidjaid, pugejaid ja jalaväristajaid, kes kardavad kogu maailma ees, kui me teeme midagi iseseisvalt ja ise mõeldes.

„Mis me peame nüüd tegema? Silmi peitma, et appikene, me pidime sõdima punaste terroristide vastu, kelle ausammastele käib Euroopa Komisjoni president lilli panemas,“ küsis Madison. „See ei lähe üldse kõrvale Euroopa üldisest poliitikast, see üldse ei solva Eesti, Läti, Leedu, Poola ja teisi riike, kus punane terror tappi, vägistas ja anastas“.

Selle peale soovitas lugupeetud semiootik Madisonil Lihula ausammas Brüsselisse kaasa võtta või tehku sellest koopiad ja pangu samba kloon iga ekrelase hoovi.

Kogu seda lugu lugedes meenub vägisi Mart Helme mõistujutt Tallinna ülikooli „hobusevarastest“.

Olgu siinkohal meelde tuletatud, et Lihula ausammas püstitati neile Eesti meestele, kes aastatel 1940-1945 võitlesid bolševismi vastu ja Eesti iseseisvuse taastamise nimel.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused