Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Täna tähistame emakeelepäeva

14.03.2023
Eesti keel tuleb elus hoida kogu tema rikkuses.
© UU

Eestis on 14. märtsil on emakeelepäev ning sel puhul heiskavad Eesti lipu kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

Eesti lippu on oodatud heiskama ka kõik teised, teatas esmaspäeval riigikantselei sümboolikanõunik. Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb see pimedal ajal valgustada.

Kadriorus presidendi kantselei ees korraldatakse emakeelepäeva puhul teist aastat suure ettelugemine. President Alar Karis alustab lugemist päikesetõusul kell 6.41 ning eestikeelseid tekste loetakse kuni päikeseloojanguni kell 18.21.

Traditsiooniliselt toimub kell 10.25 Vikerraadio e-etteütlus. Etteütlust saab kirjutada Vikerraadio kodulehel vikerraadio.err.ee .

Emakeelepäeva tähistamise juurde kuulub ka aasta keeleteo väljavalimine. Aasta keeleteokonkursil antakse välja peaauhind ja rahvaauhind. Esimese otsustavad taasiseseisvunud Eesti haridus- ja teadusministrid, teine selgitatakse välja avaliku hääletuse teel. Laureaadid tehakse teatavaks kell 16 Tartus.

Emakeelepäev on pühendatud eesti keelele ja selle püsimajäämisele ning seda tähistatakse luuletaja Kristjan Jaak Petersoni sünnipäeval. Tähtpäeva algataja oli kooliõpetaja ja keelemees Meinhard Laks.

 

BNS