Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Torkaja – uus ajaleht, mis ei pese, vaid teritab ajusid

-
07.09.2018
Torkaja avanumbri ja Private Eye kaaned
© Ragistaja OÜ

Peagi rikastab meie ajakirjandusmaastikku uus väljaanne nimega Torkaja. Tegu on alternatiivse ühiskonnaelu-, poliitika-, pilke- ja meelelahutusajalehega, mille tunnuslauseteks on “Kõigest, mida teised ei torgi!” ning “Torkaja ei pese, vaid teritab ajusid!”.

Mahukas 48-leheküljeline ja käepärases A4-formaadis nädalaleht ilmub igal reedel ning selle sisu moodustavad uudised, arvamuslood, alternatiivsed teemakäsitlused, artiklid ühiskondlikult teravatel ja põnevatel teemadel, huumor, karikatuurid, meemid, ristsõnad ning loogikamõistatused. Seejuures ei külvata lugejat üle meeletu hulga reklaamiga nagu teevad seda paljud teised ajalehed ja ajakirjad.

Lehe loomisel on osaliselt võetud eeskujuks Briti analoog Private Eye, mis ilmub aastast 1961 ja on tuntud oma terava kriitika ning avalike figuuride parodeerimise ja karikeerimise poolest.

Torkaja ei karda kajastada ükskõik milliseid teravaid teemasid, mida muu meedia liiga tömbilt, hillitsetult ja kallutatult teeb või siis ei tee üldse märkamagi mõningaid teemasid, mis rahvale tegelikult korda lähevad.

Elame hullumeelsel ajal, mil paljusid tavapäraseid asju üritatakse teatud jõudude poolt teatud eesmärkidel pea peale pöörata, moonutada, väärastada. See toimub peaaegu igal elualal, ent kõige jõulisemalt hariduses ja ajakirjanduses ehk nendes valdkondades, mille kaudu on kõige efektiivsem inimeste ajusid pesta. Meedia ei kajasta tõde, vaid loob meelsust vastavalt vajadusele.

Sõnavabadusega on asjad muutumas kohati hullemaks kui see oli Nõukogude Liidu ajal. See muutub iga päevaga üha ilmsemaks. Näiteks internetis, kus inimestel on tänapäeval rohkem võimalusi oma arvamuste avaldamiseks, surutakse üha jõulisemalt maha valitseva globalistliku agendaga vastuollu minevad alternatiivmeediakanalid, mis aktiivsemalt püüavad tõde vahendada ja valesid paljastada läbi globaalsete sotsiaalmeediaplatvormide. Ajutisi, osalisi või täielikke blokeeringuid on saanud ka eraisikud, kes teravamalt sõna võtavad.

Ka kohalikud suuremad meediaportaalid on hakanud viimastel aastatel vaba arvamuse avaldamise võimalusi järk-järgult kinni keerama, rakendama omapoolseid tsensuurisüsteeme. Torkaja seevastu ei suru alla, vaid vahendab rahva arvamust teemadel, mis rahvale tõeliselt korda lähevad ja milles rahvas ka innukamalt sõna võtab. Lehte satuvad teravamad kommentaarid ja pilkepildid erinevatelt saitidelt ning sotsiaalmeediast.

Nii sotsiaalmeedias kui erinevatel uudistesaitidel jagatakse palju huvitavat infot, mis paraku ei jõua inimesteni, kes internetti üldse ei kasuta või pole neil selleks piisavalt aega. Nüüd vähemalt osa sellest infost jõuab iganädalaselt lugejani Torkaja vahendusel. Ajalehe tegijad üritavad hoida lugejatel oma meeled teravana ja olla mitmekülgsemalt kursis maailmas toimuvaga.

Žurnaali peatoimetajaks on tuntud ajakirjanik Inno Tähismaa, vastutav toimetaja on Enno Faster ja väljaandja OÜ Ragistaja. Väljaanne ei ole seotud Uute Uudiste ega EKREga, kuid on palunud luba mõnede meie lugude avaldamiseks.