Tsitaatidest: miks “Teeme ära” pole nõukaaja laupäevak ja kartulikorjamine on?

Varia,
©Uued Uudised
Kui Eesti inimesed koguvad talgute korras prügi, siis seda nõukaaja jäänukiks ei peeta, küll aga peetakse selleks põllumajanduse abistamist. Pilt on illustratiivne.

Uued Uudised edastavad asjalikke tsitaate, mis on leitud kas portaali kommentaariumist või sotsiaalmeediast.

“Oskab keegi ära seletada, miks inimeste agiteerimine tasuta prügi korjama on väga kift ja ei ole leninlik laupäevak, aga ettepanek tasu eest kartuleid võtta (korjata) on tagasiminek nõukogude aega, kolhoosikorra juurde ja sunnitöö? Mõlemad ju vabatahtlikud tegevused. Et esimese ettepaneku taga on progressiivid ja teise taga konservatiivid? Kas ongi nii lihtne?” (Sotsiaalmeedia)

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kõik need, kes on võtnud suu täis ja klähvivad-kiunuvad Martin Helme kallal selle pärast, et too ei taha avalikul sektoril palku alla tõmmata, on kas juhmid või küünikud. Avalik sektor on kõik riigipalgalised inimesed. Õpetajad, arstid, päästetöötajad, politseinikud, sõjavägi, muuseumid jne jne jne. Avalik sektor ei ole ainult riigikogu 101 toompealikku ja valitsus koos oma nõunikega. Küünikud on need, kes ilmselt tahaks, et Martin Helme avaliku sektori palku kärbiks ja seeläbi riigiteenistujate pahameele enda peale tõmbaks.” (Sotsiaalmeedia)

“Arvestades kuidas EKRE ministreid olematute süüdistustega risti löödi, peaks Eesti meedia kümnete reaalsete Saaremaa surnute tagajärjel Pevkuri taoliseid küünemustani uurima, mitte neile pai tegema.” (Mart Helme võrkpallist Saaremaal: tahame selgusele jõuda, et õhk puhtaks saaks)

“Laar on ehe näide sellest kuidas looživennad joonistavad omadele kõrgepalgalisi ja vähese vastutusega sotsiaaltöökohti. Ta ei ole ainus näide, aga väga kujukas.” (Mart Laar Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast: “Nad tulid, et jääda”)

6 commentsOn Tsitaatidest: miks “Teeme ära” pole nõukaaja laupäevak ja kartulikorjamine on?

 • Avatar

  Kui te soovite Saaremaa võrkpallis süüdlast leida, siis see saab olla ainult valitsus, kes ei keelustanud õigeaegselt suurüritusi. Valitsusest üks kolmandik on EKRE. Kui keegi tahab väita, et valitsusel ei olnud tol ajal piisavalt informatsiooni, siis miks oleks pidanud kellelgi teisel rohkem informatsiooni olema?

  Koolilaste kartulivõtmise juurde käis siiski ettekujutus, et ega see kool ei olegi oluline. Põhiline küsimus on siin aga, miks EKRE otsib kogu aeg kedagi teist, keda põllule saata. Kas on täiesti mõeldamatu, et põllule võiksid ennekõike minna isamaa pärast muretsevad täiskasvanud rahvuslased? Vahe koristustalgutega ongi see, et seal ei agiteerita koristama kedagi teist – küünetehnikuid jms.

 • Avatar
  Reino Lõhmus

  “Uued Uudised edastavad asjalikke tsitaate, mis on leitud kas portaali kommentaariumist või sotsiaalmeediast”- mis asja te toodate kas kevadpäike on tõesti kupli aluse soojaks teinud või te ei suuda muul juhul tellija propaganda kvooti täita. Milleks on vajalik toota selliseid kirjatükke, kas vartsi tuleb ka Tädi-Maali jutunurk ja Onu Vova otsereportaazid poe tagant.
  Aga, mis puudutab kommentaari noppeid siis igalühel saabki olla oma arvamus ja õigus seda väljendada.
  Üleriigiline koristustalgud on minu arvates väga tervitatav, sest kahjuks on meie hulgas palju selliseid kes mõtlematult reostavad ja otsus sinna minna on kõigile vabatahtlik ja seda laupäevakuga (mis oli ikkagi kohustuslikku laadi omalajal) võrrelada oleks kohatu. Olen käinud ja kui tulevikus vähegi mahti lähen uuesti. Kui kartuli korjamise all on silmas peetud õpilaste kartuli korjamine siis ei meenu küll, et keegi oleks tasust rääkinud. Siinkohal võin öelda, et minu arvamus ühtis ministri väljaöelduga, olgu sellel siis NL maik juures või mitte. Mina näen seda kui tööharjutust ja olen täiesti veendunud, et klassiga sellised poole päevased tööharjutused on lastele meelt mööda.
  Mis puudutab avaliku sektori kärbetesse siis see on minu arvates väga suur möödalaskmine ja EKRE valijatele näkkusülitamine, kas ütlesin karmilt, ei usu. Kui valimiste eel hõigatakse välja, et vähendame sektoris inimesi, sest nad on mugavustsoonis ja neid on liiga palju ning seal on õhku palju sees mida kokkuhoida ja napp aasta hiljem anname veel tegemata töö eest (pandeemia alles algas) preemiat ja taome rusikaga rinnale et kärpeid ei tule, siis tekib tahtmatult küsimus, keda siis valitud sai kas Eesti edasiviijaid või libekeelseid valetajaid. Meedias kõlab tihti fraase, et mida need avaliku sektori töötajad teevad kui vedelevad kohvitassi taga ja ootavad palgapäeva. Sellega ma nõustuda ei saa, meie tänapäeva ülereguleeritud seadustega ühiskonnas on nad kõik aktiivselt rakkes. Olen seisukohal, et kärped on täna olulised ja sellega peaks valitsus tegutsema ja samuti peab ka valitsus peale pandeemia lõppu tegema otsuseid eesliini töötajate tunnustamiseks.
  Mis puudutab võrkpalli üritusega seotud viiruselainet Saaremaal, siis nõustun Mart Helmega, selgus on vaja majja saada. Fakt on see, et kadunukesi ei too tagasi enam miski ja ummisjalu kõik risti lüüa, ei vii ka mitte kuskile. Ilmselge on see, et tegemist oli vale otsusega ja võib-olla ka viiruse alahindamisega, kuid tänasel päeval ei muuda see enam midagi ja tegu olematuks ei tee. Märksa olulisem on täna jõuda selgusele millises faasis me oleme ja kuidas on mõistlik leevendustega edasi minna.

  • Jüri Kukk

   Uued Uudised on EKRE rahastatav rahvuskonservatiivne portaal, mille toimetus tegutseb nii, nagu vajalikuks peab. Me pole ERR, kes kasutab selleks maksumaksja raha, ja see annab meile võimaluse teha portaali sellisena, nagu meie nägemus on. Oleme tänulikud tagasiside eest, aga meie “kuplialune tegevus” on tõesti ainult meie otsustada. Teie, Reino Lõhmus, olete lugeja ja teil on alati valik minna Delfisse või ERR-i kodulehele, kui UU ei meeldi. Mis aga puutub tsitaatidesse, siis tegu on ajakirjanduses levinud võttega tuua esile vaimukamad või asjalikumad kommentaarid. Kui see teile ei meeldi, on see vaid teie probleem.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Meie riigis kehtib vanasõna-kus on sinna antakse juurde ja kus ei ole siis … .Kui vaadata kuidas on aastate jooksul tõstetud politseinike,päästjate,medõdede palku siis hakkab silma,et tegelikku tõusu naudivad ikkagi ametiastmelt kõrgemad !
  Sutteri palk üle 20 tuhande ja aasta kahjum mitu miljonit – auu Martin !

 • Avatar

  Küünikud on need, kes Martin Helmet kiidavad. Avaliku sektori keskmine palk 2019 aastal oli 1861€ kuus. Seda on mitukümmend protsenti rohkem, kui erasektoris. See ei ole normaalne!!! Martin Helme on selle kriisiga kahjuks omale jalga tulistanud ja kaotab kindlasti valijaid. Kahju.

  • Avatar

   Martin, tule maa peale! Praegu käib poliitiline tapmine, mitte isegi võitlus ! Nimekaim käitub õigesti – neid muidusööjaid peab lihtsalt vähendama ja see ongi palkade kokkuhoid (this simple!).

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused