Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Uusimmigratsioon” Skandinaavias – Rootsi karud on metsatulekahjude eest võõrsile põgenemas

-
28.07.2018
“Uusimmigratsioon” Skandinaavias – Rootsi karud on metsatulekahjude eest võõrsile põgenemas

Skandinaavias toimub omamoodi migratsioon, ainult et mitte riikide vahel ja sotsiaalabi saamiseks, vaid looduses ja ellujäämise nimel.

Rootsis juba mitmendat nädalat möllavad ulatuslikud metsatulekahjud ligi 25 000 hektaril on pannud metsloomad liikuma. Karud ja teised suuremad imetajad on läinud liikvele, väiksemad kaugele joosta ei jaksa.

Ainuüksi Gävleborgi põlengualal elab ligi 500 karu, lisaks veel ilvesed, hundid ja ahmid, vahendab eestinen.fi väljaannet Aftonbladet.

Loomad põgenevad vaistlikult, kui tunnevad suitsu lõhna. Praegu on paljudel loomadel pojad. Põlengutes hukkuvad põhiliselt putukad ja linnupojad, kes pole veel pesadest välja saanud. Väiksematel imetajatel puudub samuti võimalus pakku minna. Prognoositakse, et põlengualal hukkuvad väiksemad loomad täielikult.

Metsaalune kattub põlengu järel tuhaga ja see on väetiseks taimedele. Mõne aasta pärast hakkab põlengualal taimestik lokkama, sest maapind on toitainerikas. Selles faasis taimetoidulised loomad naasevad. Tavaliselt kulub loomade naasmiseks 2-3 aastat.

Erakordselt kuuma suve tõttu toimub praegu kogu põhjapoolkeral arvukalt maastikutulekahjusid, mis tähendavad hukku, paremal juhul “migratsiooni” ka metsloomadele.