Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valimiskomisjon püüab varjata puudusi: kaebus salastati 75 aastaks!

-
09.03.2023
Kalle Grünthal

Kalle Grünthal (EKRE) esitas Vabariigi Valimiskomisjonile e-hääletamise kohta kaebuse, mille komisjon salastas 2098. aastani!

Grünthal esitas Vabariigi Valimiskomisjonile kaebuse, paludes toimunud Riigikogu valimistel tunnistada e-hääletuse tulemused seadusevastaseks.

Kui ta täna huvi pärast dokumendiregistrist järele vaatas, kas kaebus on kohale jõudnud, avastas ta üllatunult, et tema kaebus on 75 aastaks salastatud.

Põhjuseks on toodud see, et kaebuses sisalduvas teabes sisalduvad tema isikuandmed ehk isikukood ja telefoninumber ning sellisele teabele juurdepääsu võimaldamine kahjustaks oluliselt andmesubjekti eraelu puutumatust.

Grünthal: „Tegelikult ei ole salastatuse põhjuseks mitte minu isikuandmed vaid minu paljastused ja tõendid, mis sisuliselt näitavad valimiste võltsimist.“

Ta lisab, et täna läksid lisaks teele veel täiendavad tõendid, mis näitavad, milline „banaanivabariik“ meil tegelikult on.

„Kõik me teame seda lugu, kuidas reformierakondlasest endise haridusministri Liina Kersna kiirtestide hanke kriminaalmenetlus lõpetati ning kogutud teave salastati 75 aastaks,“ märgib Riigikogu liige Kalle Grünthal. „Nüüd olen ka mina jõudnud samale tasandile.“