Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Venemaa on jalgpallipeo eel asunud kodutuid koeri hävitama — ühinegem protestipetitsiooniga!

-
22.05.2018
Ühiskonna nõrgemate, sealhulgas ka lemmikloomade kaitsmine näitab demokraatia küpsust või puudumist.
© Heiki Valner

Vähem kui kuu aja pärast toimuva jalgpalli MM-i eel on Venemaa valitsus võtnud nõuks tänavatelt eemaldada tuhandeid kodutuid koeri. Varjupaikadesse viimise asemel loomad aga mürgitatakse ja jäetakse surema.

Hoolimata Venemaa valitsuse lubadustest loomad enne MM-i algust turvaliselt majutada, on tänavatel liikuvad koerad ikka veel tõsises ohus. Seetõttu alustas Eesti loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad üleeuroopalise kampaaniaga, kutsudes Rahvusvahelist Jalgpalliliitu (FIFA) üles võtma vastutust kodutute loomade surmade eest ja lisama oma eetikakoodeksisse loomade heaolu klausli.

“FIFA MM on üks maailma uhkemaid spordiüritusi, mille raames tuleks tähistada inspireerivat pühendumust ja suuri saavutusi. Selle asemel on kogu üritus varjutatud kodutute loomade jõhkrast tapmisest, et võõrustajalinn tunduks «puhtam”,” kommenteeris toimuvat Nähtamatute Loomade kampaaniajuht Birgit Nurmela. “Kodutute loomade tapmine on nii ebamoraalne kui ka ebaefektiivne. Me kutsume üles loomaarmastajaid üle kogu maailma alla kirjutama FIFA-le suunatud petitsioonile, et lõpetada sellised tapmised igaveseks.”

Petitsiooni saab allkirjastada SIIN.