VESTE Kalle Mälberg: parimad päevad on ees (“The best is yet to come”- Donald Trump)

Satiir, Varia,
©Uued Uudised
Tartu Ülikool

Kaua ja kaunilt inglisekeelses maailmas elanuna ei salli ma eestikeelset võsainglissiga edvistamist – las siis  Donald Trumpi võitlus Magava Joe, liberastide hüsteeria ja rinnarebestamisega vabandab pealkirjas viidatu.

Mu südamelinnas Tartus, tulevases väärikas eurokultuuri pealinnas, on kadaklikku vigurdamist paksult: autopesula Riia mäel on Carwash, kehapumpamise tare on LemonGym, lapsi köndistatakse Kidszone ja BabyCity poodides ning kulme saab kraapida Browbaris, habet piirab Barbershop.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ehkki uhked inglased EuroNSVLst lahkusid, on Tartus tobedalt moodne jätkata ikka veel “Malta ametlikus keeles”. Titepiuksuv  kujutlus, et kõik austraallaste, ameeriklaste ja kanadalaste porised autod kihutavad kohe – või otsekohe! – Tartusse pesuvoolikute alla on võluvalt haige narrus selles korduvate ahistamisskandaalide võppuvas  endises ülikoolilinnas, nüüdseks end kolhoosi kõrrepõllule ümber kolinud ning akadeemilisuse kaotanud minu armsas Alma Materis. Ei, mitte veel maa alla vajunud pole ülikool, nagu Hando Runnel oletas.

Tartu on arstide linn. Tartlane austab ja armastab valgetes kitlites soliidseid tohtreid, ent kuuldes sõna “reform”, libistan ma käe mauseri järele. Meenub tähetarga poja, Lõuna- Eesti haiglajuhi ülbamine, et “sünnitamine Põlvas pole majanduslikult jätkusuutlik”.

Pealinna suhtemeister, visiitkaarti ministriametiga tapetseerinu, lisas tallinnistlikus ninakuses, et kraavis sünnitamine olla orjandusliku Lõuna trend. Kliinikujuhtide pahameel aga näitas, et igatsorti lipsuga sulisid ja haldusmagistreid on haigemajade etteotsa saanud paksult ja palju. Vilka ja viljatu välismaise tarkusega väetatul, “üritavad” ravivõõrad haige vanainimese valu arvel maksurahal ülbelt luigu lasta.

Ja siis, ülimat tõde teadev Terviseamet otsustas riigipöörde korraldada müstilisel kuupäeval (11. 03. 2020), päeval mil maailmavalitsus leidis aega kuulutada, et iga-aastane gripilaine tuleb nüüd pandeemiaks nimetada – kogu maailm okupeerida, pampersitega näod katta ja inimesed koju luku taha panna. Vähk, infarkt, insult, liiklussurm, uppumine, suvaline  tapmine ja vanadusurm pole enam kangelaslikud – surra tuleb 19. krooniga peas, sest mingi hiinlane olevat ära söönud nahkhiire.

Kui kodusesse koonduslaagrisse suletute kisa suureks läks , siis Taara st “kommunikatsioon” avitas ikka – Terviseamet palkas tuntud suhtemaadami koos aukandjatega mesijuttu puhuma, veel jätkus riigiraha  kahele reklaamiagentuurile. Riigimehed viskusid lennurajale kummuli tervitamaks idamaiseid  uusimaid pampersmaske…

Viis ööd ja viis päeva koogutasid Euroopa riigipead kaeblikult kaelu ning sünnitasid helikopteritelt allakülvatava euroraha trükimasina – esimese kõva sammu föderaalse Euroopa suunas. Et kliimasonimise varjus saaks hävida Eesti energiajulgeolek, meid orjastama asuks 80sendine plastimaks, mis sarnaneb keisrinna Katariina II 70sendisele pearahamaksule 1784. aastast.

Tollal, muide, puhkes  Räpinas Puuaiasõda, mis päädis impeeriumisoldatite kohaletoomise ning õiglust nõudnud tapetud talumeeestega.

Täna aga lömastab infosõja malakas eostuva vastuhaku, rahamärk pimestab silmi ja meelt lahustav beibeballaad kumiseb kõrvus – idaeurooplaste mäss sumbub meelehaigusse enne kui alatagi jõudis, sulnis eurorahu laskub poolsaarele.

Emajõe kaldal nosib haridusministeeriumi väikeametnik  hommikust saati pabereid. Ta leiab hea põhjuse väike Läti piiri äärne Krabi kool kinni panna. Niigi traumades laste habras meel usinat asjapulka  ei kõneta. Tal on lõuna ja koosolek ning arengukava, uuringud ja seadused, ta on kummargil kuvaril –  kontoriplanktonil ei ole vaja südant, häid kombeid ega kultuuri. Pangalaen ja autoliising, mõistate. Tuleb ainult uskuda (mitte juudipoisi kannatustesse ja lunastusse), vaid usaldada lapsemeelselt ülihäid seadusi –  “2 pluss 2”, ning ennäe!- havi käsul   üleilmne “lockdown”võidab  terrorismi ja viiruse. Ta ei aimagi, et “3-11” riimub hästi “9-11”ga.

Meediavurr keerleb üha pöörasemas tempos,  kõik ei mahu tarka panema listeeriabakterist ja kooreüraskist, mõned peavad jääma    tõbiste keskmises palavikus miilama aianurgas hiidnälkjate limaseid tõmblusi.

Looduse alistamine ei õnnestunud mitsuurinlastele, ei õnnestu see tänastel entusaistidelgi. Iga uus mürk, pesuvahend, desinfikaator, tablett, vaktsiin, preparaat, valuvaigisti  jms võib küll tappa just tolle sümptomi, kuid valu vaigistamine pole valutu. Inimene jääb ripnema kord uinutavate, kord ergutavate, kord tuimestavate, kord rõõmu tekitavate tablettide otsa, nagu kirjutas Nobeli kirjanduspreemia laureaat Saul Bellow oma romaanis “Seize a Day” ( Enn Soosaare tõlkes “Püüa päeva”. LR 1968), kus muuhulgas on kahel korral juttu ühest NewYorgi hotellis elunevast veidrast eesti naisest,osundan lk.39:

“Taevas, on siin hotellis aga igasugust rahvast! Mis korrusel see eesti naine oma kasside ja koertega elab? Talle oleks ammu pidanud üles ütlema või allapoole kaheteistkümnendat korrust paigutama”.

Ja veel kord arvab Peterburi juutidest pärinev Ameerika kirjanik meist lk.99 :

“Naaristakraega mingitud , aastaid üle viiekümne, ekstsentriline eesti daam talutas rihma otsas kolme tillukest koera, kes peenikestel raagjalgadel närviliselt võbisedes meenutasid oma mustade pungsilmadega kääbushirvi. Naine oligi koos oma lemmikutega kaheteistkümnendale korrusele ümber paigutatud . Eestlanna tundis Wilhelmi ära: “Te olete doktor Adleri poeg””. Bellow kirjeldab üksiasjalikult arukaotamiseni  tablette neelavat päevavarast, tänast kurba hedonist-puhhuistlikku kuvariinimest.

Hiiepuu konksus sõrmed

otsivad

maa alt üht

kaotsiläinud südant.

 

Kalle Mälberg, Kõrvõotsa künnapuu hiies

 

5 commentsOn VESTE Kalle Mälberg: parimad päevad on ees (“The best is yet to come”- Donald Trump)

 • Avatar

  Kui juba naljatamiseks läks siis lisame ka oma panuse – aasta oli siis 2009 ja kõik ootasid…. 😉
  ——————————————————————————————————————-
  Windows 8-9-10

  Seda ma kuulsin ka, et Windows ära kaob. Kuupäev isegi paigas – 30 veebruar 2013a. Asi oli selles, et rahvas oli harjunud kui mingi probleem on, et paneb aknad kinni ja teeb restardi. Uuel versioonil – 8 aga on uus kernel ja see ei suuda aknaid korralikult kinni panna – bitid jäävad vahele.
  Seega jõudis Bill Gates järeldusele, et tuleb teha uksed. Need näevad täpselt sama moodi välja kui aknad aga neid saab suurema pauguga kinni panna ja kui mõni bit vahele jääb siis pole hullu – ukse jõud on suurem ja see litsub biti pooleks.
  Testijad jõudsid juba proovida, et kui näiteks bitcoin ukse vahele jääb siis on võimalik kaks varianti. Esimesel juhul saad omale kaks bitcoini – poolik paljuneb nagu vihmauss. Kui aga poolitus satub stringi keskelt kus jookseb selline jada J544 ja teine pool peeglis 445J siis saad ühe bitcoini ja teise lihtsalt koini. See koin aga võib keerata su arvutile taha ja midagi ära rikkuda – saad näiteks audioviiruse.
  Vastavaks kuupäevaks loodetakse vead ja bugid parandada, ning tugevama sulgemise pauguga uus versioon Akendest ehk Uksed tuleb turule. Redmond loodab, et uus versioon saab olema kasutajate seas vägagi populaarne ka sellel põhjusel, et kui aknad olid/on väga läbipaistavad (nii NSAle kui ka KAPOle) siis Ustel on vaid väike silm millele saab katte ette panna, et mingit läbipaistvust ei oleks.
  Uue süsteemi hinnapoliitika on veel lahtine kuna hiinlased keeldusid seda tegemast ja kogu lootus on uuel odavtööjõu allikal ehk Aafrika
  pügmeedel. Raskusi saab olema veel juhtmete tirimisega dzunglisse aga selle lubasid hiinlased siiski ära teha. Nad lisasid, et kaabli said nad vanadest Kremli valvesüsteemi kaablitest mis on väga vastupidavad.

  Jõudu uste paugutamisel – klaasi kulu on akende omadest ka väiksem.

 • Avatar
  Kalle Mälberg

  Aga Toomemäe hakid Towerisse

 • Avatar
  Kalle Mälberg

  Toomemäe hakid Towerisse nagu Matsinil on

 • Avatar

  Olen nõus muutuma Puhmaskulm Brezhneviks, aga Browbar jääb Eesti Vabariigi territooriumil ära.

  Tartu varesed ei saa aru, miks puudub siiani Crowbar (nad ei taha ainult porilombist juua) ja Crowcar (siis ei peaks kogu aeg lendama). Mainisin, et crowbar on kahetähenduslik ja et sõrgkang ei tule kõne allagi.

  Varesed kraaksusid kurjalt ja ähvardasid juba firmaga Crowwar. Tuletasin neile meelde, et neil puudub vareste Ivan Julm ehk Crowczar ning abivägede firma nimi on neil minu teada Crowfar. Peakontoriga puuladvas.

  Ütlesin, et peaksime tegema lepingu. Kui loome koos firma Crowtar, siis tulevad ka baarid ja autod kõne alla. Firma Crowtar edendaks liikideülest koostööd. Vareste poolt oleksid suled ja inimeste poolt tõrv. Kliente leiab teenuse jaoks raudkindlalt. Nõudlust nagu oleks. Tõrva saaks klientideni toimetada firma Crowjar.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused