Poliitkorrektne maailm on jõudmas uutesse delikaatsuse kõrgustesse. Õhtuleht vahendab: „Maailma terviseorganisatsioonil (WHO) on kavas ahvirõuged ametlikult ümber nimetada, sest praegust nime peetakse rassistlikuks ja häbimärgistavaks, kirjutab Time. Haiguse nimi ei tohiks solvata ei loomi ega inimesi.“
Huvitav küll: linde võib küll solvata linnugripi, koeri koerataudi ja sigu aafrika seakatkuga (pestis africana suum), aga ahve ei tohi. Kas siis sellepärast, et ahvid meenutavad teatud inimtüüpi?
Ja kas mustad rõuged ei solvagi kedagi?
Tõvede päritolumaad ei saa varsti samuti mainida, sest juuni alguses nõudis grupp Aafrika teadlasi (30 inimest), et muudetakse viiruse terminoloogiat, kuna selle nimetamine „aafrika“ viiruseks on diskrimineeriv ja stigmatiseeriv. Eriti vihastas aafrika meedikuid see, et massiteabevahendites illustreeritakse informatsiooni ahvi rõugetest ja selle kolletest haigete neegrite piltidega. Urgent need for a non-discriminatory and non-stigmatizing nomenclature for monkeypox virus – Monkeypox – Virological
Aga mida siis teha selliste haigustega nagu trypanosoma brucei gambiense ja trypanosoma brucei rhodesiense? Tsetsekärbes on sisse toodud Gröönimaalt? Ebola aga Rootsist?
Koroonaviiruse leviku alguses leidis WHO viirusele kiiresti nime SARS-CoV-2. Kuna viirusel polnud ametlikku nime, hakati kogu maailmas seda kutsuma Hiina või Wuhani viiruseks.
Ajal, kui viirused ohustavad sadu miljoneid inimesi, tegelevad globalistidest ametnikud mingi jamaga selle asemel, et võtta vastu tõhusad meetmed inimkonna turvalisuse tagamiseks. Kui nad ei taha, et grupp Aafrika meditsiinilisi idioote tunneks ennast puudutatuna ahvide mainimisest viiruse nimes, nimetagu siis ahvirõuged ümber viiruse põhilevitaja põhiselt ehk homorõugeteks. See oleks ka hea heidutus, mida meie kaitsevõime ei taga.
Nimi peaks inimesi valvsamaks tegema, aga mitte rahuldama alaväärsuskompleksiga kohtlaseid. Nimetage siis hoopis Aafrika ümber, näiteks Euroopaks, sest niikuinii varsti vahet pole.
Ivan Makarov